Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE-ÁJK vagy SE-ÁOK? Melyik...

ELTE-ÁJK vagy SE-ÁOK? Melyik érné meg jobban hosszú távon?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 10. 18:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Amelyik közelebb áll hozzád. A két szakterület olyan messze van egymástól, mint Makó Jeruzsálemtől. Lehet hogy jogászként jobban keresnél, mint orvosként, ha szerencséd van (erre sincs garancia ebben a helyzetben), da ha mondjuk a biosz-kémia a szíved csücske, akkor egy jogi kar kínszenvedés lenne.
2012. ápr. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csak az alapján dönts, hogy mit szeretsz igazán! Én a SOTE gyógyszerész karára jártam anno, mert imádtam ezt a területet, mást el sem tudtam volna képzelni.
2012. ápr. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

a jogot szeretném jobban, de félek hogy utána nem lesz munkám..

tehát a kérdés még mindig adott..

2012. ápr. 18. 15:27
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor menj oda, bár pont tegnap hallottam a tv-ben, hogy valami 20-szoros a túljelentkezés az államilag finanszírozott helyekre.

Orvosként ugyan lenne munkád bőven, viszont pénzed nem annyira, ha itthon maradsz...

Meg egy orvosi egyetem nem olyan, hogy csak úgy jelentkezem, aztán ha oda vesznek fel, akkor már el is végzem, ha ott vagyok éppen. Hatalmas kitartás kell hozzá, gondolom ezzel tisztában vagy. Csak akkor menj oda, ha szenvedélyesen érdekel maga az orvosi munka.

Bár én nem orvosira jártam, hanem gépészmérnöki szakra, de azért mentem oda, mert nagyon érdekelt, mást el se tudtam volna képzelni. Szóval csak akkor jelentkezz oda, ha te is így vagy vele, ezt tudom tanácsolni.

2012. ápr. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

igen, a túljelentkezés miatt félek én is.. :/

köszönöm a válaszod :)

2012. ápr. 18. 19:14
 6/6 anonim ***** válasza:

Én ugyanebben a helyzetben voltam, min te. Felvettek jogra, de el se kezdtem, hanem rögtön passzívra mentem, hogy átgondoljam a dolgot. Az emberek azt hiszik, h ó hát egy jogász milyen jól keres... Hát ennek pont az ellentettje igaz, kivéve, ha a szüleidnek ügyvédi irodájuk van...

Nem mondom, az orvosok sem keresnek jól, de ha ez szempont neked, ki lehet menni orvosi diplomával, külföldön kapkodnak utána, ellentétben a jogival, amivel nem igazán tudsz kimenni.

Én orvosira járok, egy kicsit megbántam, mert tudom, a jog jóval egyszerűbb lett volna, látom a jogász ismerőseimet, hozzám képest alig tanulnak, van idejük mindenre, ebből a szempontból irigylem őket, de arra gondolok, hogy most nekem szar, aztán majd fordul a kocka...

2012. máj. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!