Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek milyen verseket/kö...

Szerintetek milyen verseket/könyveket illene ismernie egy középiskola első osztályába készülő diáknak?

Figyelt kérdés

Nekünk ötödikben A Pál utcai fiúkat, hatodikban az Egri csillagokat, hetedikben a Szent Péter esernyőjét, nyolcadikban pedig a Légy jó mindhalálig kellett elolvasni, plusz ugye még órán vesszük a verseket, novellákat stb, ami mindenkinek kötelező tananyag bármelyik iskolában.

Ezeken kívül milyen könyveket érdemes még elolvasni középiskola kilencedik osztályára?

Tudom, hogy kicsit kimerítő kérdés lehet, de megfelel bármi, ami eszetekbe jut, és nem kötelező olvasmány, de előnyére válik az illetőnek, ha ismeri a művet, eltudja mondani a tartalmát/véleményt tud róla mondani.



2012. ápr. 13. 21:05
 1/3 anonim ***** válasza:
zabhegyező, jane austenok, dorian grey..
2012. ápr. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem fog előnyödre válni semmilyen könyv ami nem kötelező ilyen szempontból,mert nem fogják kérni.Majd kapsz egy listát a kötelezőkből,azt elolvashatod.De én egyiket se olvastam el mégis

5öst írtam belőle:D

2012. ápr. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! Te nagyon szorgalmas könyvolvasó lehetsz, ezért nem is kellett volna válaszolnod.


Kedves kérdező!

Van egy nagyon jó könyvsorozat, a Gergő könyvek.

Böszörményi Gyula írta, és hasonlít a Harry Potterhez.

Azt szokták róla mondani, hogy a magyar Harry Potter.

Ezt az oldalt ajánlom figyelmedbe, itt olvashatsz a könyvről:

[link]


Ne tévesszen meg a címe, nem csak gyerekeknek szól.

Itt olvashatsz róla véleményeket.


http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__konyvek__41049-jok..

2012. ápr. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!