Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy Gimnázium vagy pl egy...

Egy Gimnázium vagy pl egy Közgazdasági szakközép ér többet?

Figyelt kérdés
arra lennék kíváncsi, hogy melyikkel vesznek fel jobban egyetemre, és hpgy melyik az erősebb?

2012. ápr. 17. 18:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
43%

ha egyetemre/fősuliba akarsz menni akk a gimit tudom ajánlani, ha nem akarsz akk a közgazdasági szakközép többet ér, mivel ott kapsz 1 érettségit és 1 szakmát is, a gimiben pedig csak 1 érettségit...

a gimi olyan szempontból erősebb, hogy ott minden tantárgyra nagy hangsúlyt fektetnek, a szakközépben pedig csak az adott szak /itt közgazdaság/ a lényeg... a többi tantárgyat nem igazán veszik komolyan...

persze ez függ az iskolától is, mert egyes gimik gyengébbek, mint a szakközépiskolák

2012. ápr. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
31%
2012-ben vagyunk, itt már nem ad a szakközépiskola szakmát, csak a képzési idő rövidül le a technikusin.
2012. ápr. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Iskolától is függ...Viszont általánosságban elmondható hogy a gimi erősebb.
2012. ápr. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Azt kell eldöntened, hogy mivel akarsz majd foglalkozni. Ha az egyetemen közgazdász szakra kívánsz majd jelentkezni, és ebben a szakmában akarsz majd elhelyezkedni, akkor egyértelmű, hogy a közgazdasági szakközép a jó.

És mint már említették a szakközép esetében lesz egy szakmád is, amivel talán el tudsz helyezkedni.

Ha még nem tudod, mivel akarsz foglalkozni, akkor menj gimnáziumba, de ekkor vedd figyelembe, hogy csak érettségid lesz, ezzel pedig csak betanított munkát végezhetsz.

Részemről a szakközép jobb választás.

2012. ápr. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Leírom megint. 2012-ben a szakközépiskola NEM AD SZAKMÁT.
2012. ápr. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

nem kapsz szakközépben szakmát az érettségi mellé, plusz 1 vagy 2 évet kell maradnod szakmai éven, ha akarsz OKJ-s bizonyítványt

én közgazdaság szakközépben tanulok, most fogok érettségizni, és kikérem sulim nevében is, hogy a többi tantárgyat nem veszik komolyan, nagyon keményen hajtanak minket mindenből

szerintem egy közgazdasági szakközépben a társaság teljesen más a társaság mint egy gimnáziumban, nehéz elhinni, de tényleg :)

ahogy már előttem is írták, attól függ, hogy mit szeretnél csinálni majd a jövőben

2012. ápr. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

én közgazdasági szakközépiskolába jártam, és jól jártam, mert irány irányba mentem tovább egyetemre. (túl nagy előnyt amúgy nem jelentett)

de NEM ad szakmát érettségivel egyidőben. a +2 éves OKJ-s képzésekre pedig gimiből is lehet jönni.

Nézted egyébként, hogy hány fő közgazdász tanulhat egyetemen jövő évtől? 250, az elég kevés. A mostani körülményeket figyelembe véve biztos nem mennék közgazdasági szakközépiskolába.

És nem irigylem az előzőt, aki írta, hogy oda jár. :\

2012. ápr. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Félreértés ne essék, én nem írtam, hogy érettségivel egyidőben kapsz szakmát.

Pusztán ha szakközépbe mész, akkor kb. 70%, hogy az okj részét is elvégzed. Sőt az okj-t könnyebben elvégzi az, aki a szakközépben járt. Ugyanis a 4 év alapképzésben szakmai tárgyak is szerepelnek, míg egy gimnáziumban nem.

Aki pedig gimnáziumba jelentkezik, azoknak maximum 10%-a (de lehet, hogy ez is még túl nagy szám) végez közgazdasági okj-t.

Ha összehasonlítjuk az említett 70 és 10%-ot, akkor könnyen belátható, amit már említettem, tehát hogy szakközépből nagyobb valószínűséggel végzed el azt a szakmát is.

A másik oka pedig az, hogy aki gimnáziumba megy, szinte semmi nem motiválja arra, hogy ő éppen közgazdasági okj-t végezzen el. (Kb. 50 ból van 1 ilyen).

Az okj-val persze rosszul nem jársz, hiszen felvételikor ez is +24 pont.

2012. ápr. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ha az egyetemen is gazdaságot akarsz tanulni, akkor jobban jársz a szakközéppel, egyéb esetben nem.
2012. ápr. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

nem kell sajnálni, nagyon szeretem :)

egyébként tényleg nagy szívás, amit idén műveltek az oktatással, ha idén ennyire szívatós is, lehet hogy pár év múlva javul a helyzet

2012. ápr. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!