Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » NYME-turizmus-vendéglátás?

NYME-turizmus-vendéglátás?

Figyelt kérdés
Jár valaki ide közületek? Hallottatok róla valamit? Bármi vélemény? :) Köszi
2012. ápr. 17. 19:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
22%
Mond, mi motivál abban, hogy diplomás munkanélküli, jobb esetben mekiben dolgozó szeretnél lenni? Mert ez a szak erre jó.
2012. ápr. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Külföldön szeretnék dolgozni vele mert van már két nyelvvizsgám.Tanulok még majd egy 3.nyelvet és utána már szerintem jó lehetőségeket lehet találni
2012. ápr. 17. 20:08
 3/11 anonim ***** válasza:
Persze, elmehetsz mosogatni Nyugat-Európába...
2012. ápr. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nézd, általában minden felsőoktatási intézmény azon a szakon számít jónak, amiben komoly múltja van. A NYME múltja a faipari és erdőmérnöki képzés. Természetesen az akkreditációs folyamatok minden egyetemet a könnyebb ellenállás irányába, azaz a sok, szép és buta csajt odavonzó büfészakok indítása irányába visz el, meg is lehet nézni az eredményt...
2012. ápr. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

4:

Te intézmény integrációról mint olyanról még nem hallottál?


NYME= Erdészeti és Faipari Egyetem (Sopron), ma már sok más képzéssel + Benedek Elek Főiskola (Sopron) + Apáczai Csere János Főiskola (Győr) + Berzsenyi Dániel Főiskola (Szombathely) + fehérvári földmérő kar + mosonmagyaróvári agrár kar


Az Apáczainak pedig a tanító a hagyományos szakja, később indult a turizmus-vendéglátás. A turizmus-vendéglátás nem tekint vissza nagy múltra, de máshol sem. Ilyen alapon az informatika szakokra is hasonlóan tekinthetnél, a veszprémire, a miskolcira, a szegedire, mert ezen városokban ezek ugyanúgy nem voltak hagyományosak. Az Apáczai kimondottan jónak számít más intézményekhez képest (pl. Pannon Egyetem) turizmus-vendéglátás szakon, mert egy igen korrekt gyakorló szállodájuk van.


Amiért a szak büfé, az nem az intézmény, hanem azért, mert országosan ez a könnyen elvégezhető és túlképzéssel küszködő szakok közé tartozik. Ezért írtam az 1-es és a 3-as kommentet.

2012. ápr. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Te intézmény integrációról mint olyanról még nem hallottál?"

Nem, a f*szt nem hallottam. Minket is össze akarnak vonni valami pesti gettóban működő romhalmazzal. Ha nem tudtad volna ez csak annyit jelent hogy a fődékán még többet visz majd haza.



"Az Apáczai kimondottan jónak számít más intézményekhez képest (pl. Pannon Egyetem) turizmus-vendéglátás szakon, mert egy igen korrekt gyakorló szállodájuk van." - Igen, azt hívják úgy, hogy parasztvakítás. A kommédia szakosok számára nálunk is olyan tévéstúdiót építettek, hogy a szíenen bekaphatja, aztán mire mennek vele? :)

2012. ápr. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem parasztvakítás, mert abban a szállodában konkrétan a hallgatóik dolgoznak, így egyébként panaszkodnak is a régió más szálloda vezetői, hogy így nem tudnak versenyezni velük, hiszen nekik ki kell fizetni az alkalmazottakat rendesen.


Ettől még igazad van, hogy alapvetően kamuképzés, de a szakon belül a hely nem számít rossznak, mint mondtam például a veszprémi jóval rosszabb.


Az integrációt pedig azért írtam, mert az Apáczainak semmi köze nincs az Erdészeti és Faipari egyetemhez, ami a képzési hagyományokat illeti, mert 12 éve integrálták egymásba a kettőt. Az érvelésed igaz lenne, ha a soproni közgazdász képzésre mondanád, hogy ne menjen oda a kérdező, mert nincs hagyománya, inkább válassza a Corvinust vagy a pécsit, mert azoknak meg van, Sopronban az erdészeknek és a fásoknak van hagyománya. De a turizmus és vendéglátás meg a fások, erdészek viszonylatában ez az érvelés értelmetlen.


De egyébként szaporíthatom a szót, a lényeg akkor is marad, hogy ez egy kamuszak, és nehéz vele elhelyezkedni. Még egy szakácstanfolyam is sokkal többet ér.

2012. ápr. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Oké, de akkor mit csináljon az ember ha elég jó tanuló volt ahhoz, hogy érdemes legyen tanulni és diplomát szereznie de nem annyira jó matekból, hogy elmenjen mondjuk mérnöknek? A természettudományos tárgyakat sosem szerettem. Komm-média szaknak nem sok értelmét láttam, bölcsész szakoknak szintén nem.Akkor mit kéne tenni ilyenkor? Külföldön talán még úgy-ahogy működik a turizmus, bízom benne hogy két felsőfokúval és egy diplomával találni fogok jó állást.
2012. ápr. 18. 20:19
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen, a turizmus működik Nyugaton. De most gondolj bele: Ha lenne egy szállodád, panziód, hoteled, vajon megbíznál-e egy káeurópai csajt vezető pozícióval, ha bemutat egy diplomát, amit ott is kilóra adnak? Ugye hogy nem.

Évekig mosogathatsz, aztán ESETLEG néha helyettesíthetsz a recepción.

Képzeld, én sem voltam jó középsuliban matekból. Meg semmiből sem. Azt most mégis fősulin vagyok, gépészmérnök leszek és én vagyok a legjobb matekos.

Ha a nyelvek ilyen jól mennek, próbáld meg inkább valamelyik nyelvszakot vagy tanárképzőt. Angoltanárra még jó darabig szükség lesz.

És még súgok valamit, de ne mondd el senkinek: Ismerek egy pár turizmus-vendéglátón tanuló csajt és nekik is van matek :)

2012. ápr. 19. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Annyira biztosra írjátok, hogy Nyugaton sincs értelme. Hát elmondanám nektek, hogy a nővérem férje, a BGF-en végzett turizmus-vendéglátás szakon, és a nővérem pedig sajnos csak az idegenforgalmi szakmenedzserre jutott be. Londonba költöztek 2 éve, nővérem férje a Royal Garden Hotelban dolgozik, ÉS NEM MOSOGATÓKÉNT, nővérem pedig csak az OKJ-s papírjával a Grange hotelban. Egyikük sem mosogató, sem takarító, gazdasági részen vezető a sógorom, nővérem pedig a welness és gyógyturizmussal vezetője a hotelban. Szóval erről ennyit, hogy ennyi nagy tudású ember ijesztgeti a mostani pályaválasztókat.
2012. máj. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!