Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Debreceni Egyetem, turizmus-ve...

Debreceni Egyetem, turizmus-vendéglátás szak, vélemények?

Figyelt kérdés

Igaz, még van 2 évem egyetemig, de foglalkoztat az egyetem kérdése. Sajnos nem Debrecenben lakom, ezért nem igazán tudok első kézből infót szerezni.

Bármilyen véleményre kíváncsi vagyok, esetleg ilyen végzettséggel milyenek a munkapiaci kilátások?


2012. febr. 21. 18:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Az alábbi linken találod a turizmus-vendéglátás szak rangsorát intézményenként:

[link]


Ezzel a szakkal se egyszerű elhelyezkedni, hiszen rengetegen végeznek ezen a szakon valamennyi egyetemen/főiskolán. Ráadásul idén csak 250 hallgató tanulmányait finanszírozza az állam a közgazdasági területen, és nem biztos, hogy ez a szám nőni fog az elkövetkezendő években.

Szóval lehet érdemes úgy számolnod, hogy ha ezt a szakot választod, akkor lehet fizetned kell majd érte.


Melyek a kedvenc tantárgyaid? Melyik érdekel a leginkább?

2012. febr. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen az orvosi szakon kívül(ami ugye nincs megfizetve) mással nem is lehet könnyen elhelyezkedni.

Szeretem az idegennyelveket, magyaron kívül 3 nyelvet tanulok + matek, érdekel a földrajz és a történelem. Az egyetemi szakok leírása alapján számomra ez tűnt a legmegfelelőbbnek.

Az önköltséges oktatást figyelembe vettük a szüleimmel, ha jól láttam, államilag támogatott helyek ezen a területen nincsenek Debrecenben. Ezt megoldjuk valahogy.


Köszi a válaszod. :)

2012. febr. 21. 21:18
 3/8 anonim ***** válasza:
54%

"Tulajdonképpen az orvosi szakon kívül(ami ugye nincs megfizetve) mással nem is lehet könnyen elhelyezkedni. "


Biztosan semmivel sem lehet elhelyezkedni, de azért nagyon nem mindegy, hogy mivel mik az esélyek. Pl. egy villamosmérnök könnyen fog jól fizető állást találni. A turizmus-vendéglátás, leánykori nevén ifor, vagyis idegenforgalom és szálloda, tipikusan az a büfé szak, amivel minimális az esély a "szakmán" belüli elhelyezkedésre. 50-szer annyit képeznek belőle, mint amennyire szükség van. Ha sikeres akarsz lenni ebben, akkor elvégzel előtte valami használható vendéglátós szakképzés, majd ezt a szakot, akkor jóval nagyobb eséllyel indulsz.

2012. febr. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, ez igaz, a másik választásom bölcsészet lett volna, de az kevésbé érdekel, és az sem egy olyan szak, amellyel könnyen el lehetne helyezkedni.

Úgy gondoltam, ha már ilyen rossz a helyzet, legalább olyan szakot választok, amelyik érdekel is. Mert -és most nem nagyképűségből- nem vagyok az a hülye fajta, és el tudnám végezni.

2012. febr. 21. 21:41
 5/8 anonim ***** válasza:
34%

Elhiszem, hogy ezt a büfé szakot el tudnád végezni, de ha tényleg okos vagy, akkor egy komolyabbat is el tudnál.


De egyébként mi érdekel egy olyan szakban, amelynél még a hozzá tartozó szakma sem világos, pontosabban nem is igazán létezik?

2012. febr. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Most biztos naivnak fogsz tartani, de nem szeretnék olyasmit tanulni, ami egyáltalán nem érdekel. Természetesen munkakeresés területén még nincs tapasztalom, de mégis bízok benne, hogy el lehet ilyen végzettséggel is helyezkedni.


Egyébként hogy érted, hogy nem létezik olyan szakma? Szállodai alkalmazott, utazásszervező, rendezvényszervező, különböző turisztikai menedzser, ezek mind-mind ehhez a szakkörhöz tartoznak, nem?

2012. febr. 21. 21:56
 7/8 anonim ***** válasza:
A szállodai alkalmazottak többsége valamiféle szakképzést végzett el, majd gyakorlatot szerzett, de nem kell diplomásnak lennie. A többi, amit felsoroltál, az évente országosan talán 50 ember, miközben több mint 500-at képeznek ilyenből, ráadásul előbb vesznek fel ilyen helyekre sokéves tapasztalattal egy közgazdászt, mint egy frissdiplomás iforost.
2012. febr. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
mennyi kedves ember van! jövőre diplomázom turizmus-vendéglátásból és a végzettség: közgazdász turizmus-vendéglátás szakon, tehát elég sok helyen el lehet vele helyezkedni. a lényeg, hogy beszélj min. 2 nyelvet!! 2 szakmai nyelvvizsga feltétel van, matekból nem árt, ha nem bukdácsoltad végig a gimit
2013. jún. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!