Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Osztályozó vizsgára bocsájtott...

Osztályozó vizsgára bocsájtottak hiányzás miatt. Az osztályfőnököm a vizsga előtt 5 nappal jelentette be, hogy mennem kell. Követett el hibát?

Figyelt kérdés
Azt szeretném tudni, hogy amit tett az rendben van-e, vagy pedig hibát követett el azáltal, hogy nem jelezte időben. Az én- és az osztálytársaim véleménye szerint 5 nap alatt lehetetlen felkészülni, irreális elvárás.

2012. ápr. 24. 06:22
 1/10 A kérdező kommentje:
Az osztályozóvizsga írásbeliből és szóbeliből áll. 51%-ot kell elérni az elégségeshez.
2012. ápr. 24. 06:25
 2/10 anonim válasza:
14%
Igaza van.Aki nem jár be suliba így jár.
2012. ápr. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
17%
A hibát te követted el, hogy annyit hiányoztál, hogy osztályozó vizsgát kell tenned! Nehogy már a tanár legyen a hibás, amiért te nem jártál iskolába! Az, hogy neked meg az osztálytársaidnak mi a véleménye irreleváns.
2012. ápr. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Osztályozó vizsgán nem az 5 nap alatt szerzett tudásodat fogják értékelni, hanem a tanév tartalma alatt szerzett ismereteidet kérik számon.

Amennyiben reális elvárás lenne, hogy egy tanév anyagát 5 nap alatt tanuld meg, akkor teljesen felesleges lenne 100-300 órában tantárgyakat tanulni 9 hónapig. Elég lenne 1 hétig iskolába járni.

Az osztályfőnököd azért nem hibázott, mert 5 nap alatt csak az ismereteidet kell felfrissíteni, nem pedig megtanulni az elmúlt évet. Ugyanis amikor hiányoztál, akkor a pótlási kötelezettséged megvolt, amelyet teljesíteni kellett.

Az osztályozó vizsgának pont az a lényege, hogy megismerje, a hiányzásaid ellenére kellően eleget tudtál-e tenni a pótlási kötelezettségednek, és elsajátítottad-e a tananyagot kellő mértékben. Ezt vizsgálják vele.

Emellett az osztályfőnököd azért sem hibázott, mert a hiányzásaiddal és az osztályozhatóságoddal te magad is tisztába kellett, hogy legyél: minden iskolában szabály van arra, hogy mennyit lehet hiányozni és hány jegyednek kell lenni ahhoz, hogy zárható legyél.

2012. ápr. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Normális kérdést tettem fel, tehát normális hangvételű választ várok. Jól figyelj: (!) Semmiképpen sem prédikációt. Ne itt éljétek ki magatokat nyomingerek. :) Az utolsó válaszolónak: köszönöm, egyet értek veled.
2012. ápr. 24. 15:35
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Előzőek: kérdés. honnan tudjátok, hogy nem súlyos betegség miatt hiányzott? Egyszer kérdezni, azután elítélni! A kérdező azt szerette volna csak megtudni, hogy mennyivel előtte kell ezt egy tanárnak bejelenteni.
2012. ápr. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia. :)


Neked hány óra igazolt hiányzás után kell ezt az osztályozó vizsgát megcsinálnod ?

Csak mert elvileg én is közel vagyok hozzá, de viszont nekem a kórházban töltött idő miatt gyűlt ki.

2012. ápr. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
15%
Azt gondolom, hogy az a nyominger, aki nem jár iskolába, utána meg be van sz.rva az osztályozó vizsgától!
2012. ápr. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nálunk az mehet vizsgára, aki az egész évi órák 80% -án jelen van. Én csak a 77,5% -on vettem részt ezért automatikusan pótvizsgát tettem.
2012. ápr. 25. 13:27
 10/10 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam: tehát tantárgyanként kell a 80%. (Nekem egy tárgyból 77,5% lett)
2012. ápr. 25. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!