Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a jogászképz...

Mi a véleményetek a jogászképzésről?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek.

Jelenleg egy jó gimnáziumban vagyok másodikos, töri-magyarra járok. Az eredményeim 4,6 körül mozognak, de most nem is ez a lényeg. Előző héten a töritanárom azt mondta, hogy lecsökkentik 0-ra az államilag támogatott helyek számát. Ez igaz?

Ami a család pénzügyi helyzetét illeti, ki tudnánk fizetni a térítéses képzést is, de sokkal jobb lenne az állami és a képességeim megvannak hozzá, érzem.

Ha tényleg lenullázzák a jogászképzést, akkor Orbán nálam elásta magát. 6 stadionra meg ****tudja hogy mire van pénz, de erre nincs.

Vélemények? Igaz a hír?



2012. ápr. 24. 16:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Azért csökkentik le, mert annyi jogász van, mint a szemét... Nincs szükség többre. Inkább olyan szakokat kell támogatni, amikkel el is lehet helyezkedni és szükség van rá.
2012. ápr. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én negyedéves joghallgató vagyok, a családomban is sok a jogász, szóval eléggé belelátok a dolgokba. A közhiedelem úgy tartja, hogy túl sok a jogász, ehhez képest minden ismerősöm aki rendesen, időben elvégezte a jogot még akár rite diplomával is simán el tudott helyezkedni fél éven belül. Már akkor, amikor jelentősen lecsökkentették az államilag támogatott jogász képzési keretet, akkor azt mondták ügyész és bíró ismerőseim, hogy itt 20 éven belül olyan jogászhiány lesz, hogy nagyon sokat fog érni egy jogi diploma. De így, hogy nem lesz államilag támogatott képzés...hát szerintem ez nem fog működni, a parlamentben ülők is belátják előbb-utóbb, hacsak nem éppen az a céljuk, hogy a jogászképzést elzárják a "köznép" elől és jogászdinasztiákat hozzanak létre.
2012. máj. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Kedves előző hozzászóló!! Mit jelent az, hogy időben rendesen , rite elvégezte a jogot?


Én 25 vagyok, és szeretnék majd jogra menni levelezőre. Akkor ezek szerint az nem időben, és nem rendesen? Vagy mire gondoltál?

Előre is köszi a választ!

2012. szept. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azt jelenti, hogy 5 év (azaz 10 félév) alatt végezte el, nem 6, 7, 8 sőt 10 év alatt kínlódta végig. Vagyis sikerült minden tárgyat időben teljesíteni.

A rite is magyarázatra szorul? Azért leírom. A diploma vagy summa cum laude (kitűnő) vagy cum laude (jó) vagy rite (közepes).

2012. szept. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!