Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 3 év alatt le lehet tenni a...

3 év alatt le lehet tenni a zongora OKJ vizsgát, ha minimális a zenei előképzettsége valakinek?

Figyelt kérdés
Rövid ideje tanulok zongorázni, és szeretném komolyan megtanulni. Lenne esélyem, hogy 3 év alatt szinte a 0-ról letegyem az OKJ-t? Melyik lenne könnyebb: klasszikus vagy jazz zongora?
2012. ápr. 24. 23:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Minek? Az okj sz@rt sem ér. Zeneiskolába mehetnél vele tanítani, de ontja a zongoristákat a zak, és őket fogják úgyis felvenni, mert diplomások. Máshol meg senkit nem érdekel, milyen papírod van, csak az, hogy mennyire tudsz játszani.


Másrészről 3 év alatt nem lehet letenni az okj-t. Ott indul a dolog, hogy fel se vesznek konziba, ha nincs előképzettséged. És nem csak zongorából, hanem szolfézsból, összhangzattanból és zeneirodalomból is. Ha most kezdted, akkor inkább járd végig a zenesulit. Az 6 év. Hogy mit tanulsz, az úgysem azon múlik, hogy hol tanulod, hanem hogy mennyit gyakorolsz.


Én letettem az okj-t, de nagy butaság volt. Semmit nem ér. Jobb lett volna, ha nem teszem le, és inkább tanulok az egy szem államis lehetőségemen valami kézzelfoghatóbbat.

2012. ápr. 25. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Már elmúltam 18, úgyhogy azt hiszem nem járhatok zeneiskolába. Vagy mégis? Ha igen, és tudsz ajánlani Budapesten jó zenesulit, azt megköszönném.

Azért gondoltam az OKJ-re, mert komolyan normálisan szeretném megtanulni a dolgot zeneelmélettel, összhangzattannal mindennel, és magántanárnál ez igen költséges lenne. Kiöregedtem már abból, hogy koncertzongorista álmaim legyenek, de szívesen lennék pl. kísérő egy énekes mellett. És mivel be akarják vezetni (vagy már be is vezették, nem tudom) azt, hogy csak végzettséggel lehessen művészi tevékenységet folytatni, ezért gondoltam, hogy kell a papír.

2012. ápr. 25. 18:55
 3/7 anonim ***** válasza:
létezik felnőttoktatás,de nagyon drága.szolfézs+ hangszer félévente 35-40000 ft
2012. ápr. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát, még mindig olcsóbb, mint a magántanár. Ha magántanártól vennék 3-4-5000.-/óra áron órát, hetente mondjuk 2x1 óra hangszert és 1x1 óra szolfézst, akkor minimum 36.000.-/hóra jönne ki. De még ha heti egy hangszeres órám lenne, akkor is 24.000.- havonta. Nem tudom mit csináljak.
2012. ápr. 25. 21:38
 5/7 anonim ***** válasza:

Menj zeneiskolába. Félévente kb. 30 ezer, azaz havi 6 ezer körül van.

Ha majd okj-ra akarsz menni, íme a főtárgy felvételi követelmény:


ZONGORA főtárgy:

- 2 fúgaszerkesztésű J. S. Bach mű (invenciók, kis prelúdiumok, kis prelúdium és fughetták

stb.),

- 1 teljes klasszikus szonáta,

- 1 virtuóz etűd,

- 2 különböző stílusú előadási darab, amelyből az egyik XX. századi magyar mű legyen.

A felvételi vizsga teljes anyagát kotta nélkül kell előadni.

2012. ápr. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ja egyébként azt már bevezették, hogy kell a végzettség. De csak akkor, ha pl. zeneiskolában akarsz dolgozni.

Én szoktam kísérni, pedig nem is zongorából okj-ztem. Egy koncerten a fellépőt inkább az érdekli, mennyire tudsz zongorázni és alkalmazkodni, nem a papír.

2012. ápr. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, fogok keresni egy zeneiskolát!:)
2012. ápr. 27. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!