Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen gimnázium segíthet...

Milyen gimnázium segíthet előre abban, hogy majd felvegyenek a Magyar Táncművészeti Főiskolába?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy van-e valamilyen "táncra szakosodott" gimnázium Budapesten.

2012. ápr. 27. 15:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Van egy pár. :D

A kérdés az, h te tudsz-e/mennyire tudsz, és ha igen, akkor mit táncolni. Ha már tudsz vmennyire, akkor a legegyszerűbb, és a legtisztább, ha már most megpróbálkozol a Táncműre bejutni. Akkor úgymond egyszerre leszel főiskolás, és gimnazista (oda délután kell majd járnod). Van amúgy felkészítőjük is. 16 éves korig tudsz jelentkezni a "Kisképzőbe".


Ott van még a Kortárs Táncművészeti Szakközép, úgy tudom oda évente 3szor is van felvételi, 14-29 év között lehet oda jelentkezni. Ott is van egy 9 hónapos felkészítő kurzus, ha komolyan gondolod, azt melegen ajánlom.


A Rottenbiller utcában is van egy szakközép, zene, illetve tánc tagozat van, bár az elég késdobálós hely, ha van más lehetőség, azt nem ajánlanám.


Végül de nem utolsó sorban ott vannak a különböző vidéki "balettok" (Szegedi Balett, Pécsi Balett, Győri Balett,...), oda is várják 14től az embereket, ugyanúgy délután járnál akkor gimnáziumba, délelőtt pedig táncóráid lennének.


Mint látod, ez nagyon komoly felelősség, rendkívüli önfegyelemre van szükség, ha ezt az utat választod. Ha ez neked úgy érzed sok, akkor csinálhatod azt is, h bármelyik normál gimibe jársz, és mellette délutánonként magánban készülsz Táncműs felvételire. Ebben az esetben szintén a Kortárs Táncművészetit tudom csak ajánlani, mindenféle jobbnál jobb kurzusaik vannak.


Sok sikert!

2012. ápr. 28. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm
2012. máj. 1. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!