Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehetséges az, hogy egy...

Lehetséges az, hogy egy egyetemi képzés ponthatára 316-ról 400 fölé nő egyetlen év alatt?

Figyelt kérdés

Igen,tudom,hogy a ponthatár a legutolsó felvett tanuló pontszáma.

Az erdőmérnöki szakra adtam be a jelentkezésem első helyen,tavaly 316 volt a ponthatár,azonban akkor még nem kellett emelt érettségi a bejutáshoz.

Most azonban kell,tehát a következőképpen számolok:

-emelt érettségi---->+50 pont

-feltételezzük hogy mindenkinek van legalább 1 nyelvvizsgája,aki emeltezik---->+28 pont

-azt is,hogy az érettségije általában is jobban sikerül----->+10 pont

Így lenne a ponthatár 404,lehetséges,hogy ekkorát nőjön 1 év alatt?

Elkezdtem kicsit félni,hogy nem fognak felvenni(habár 420 pontot fogok vinni legalább),de ezt is kevésnek érzem.

Megj.:78-an jelentkeztek első helyen,a max. irányszám pedig 80(összesen 136-an jelentkeztek).

Ugye max. csak 40 pontot fog ugrani?:D

(valószínű,hogy csak az érettségi előtti stressz teszi velem ezt;de jó lenne megerősítést kapni,hogy mi is a helyzet e téren,pl.:volt-e már példa arra,hogy ennyit nőtt volna a ponthatár)



2012. ápr. 30. 22:42
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Fölé*(bocsi a helyesírási hibáért).
2012. ápr. 30. 22:43
 2/24 anonim ***** válasza:

azt nem számoltad bele h a tavalyi 480-ról 500-ra emelkedett az elérhető pontszám ;)


nem akarok h.lyeséget mondani, ezt nem lehet előre tudni. annyi biztos a gondolatmeneted nagyon logikátlan:D

2012. ápr. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Ez simán elképzelhető, de még nagyobb emelkedés is.
2012. ápr. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Akkor ki sem fogok mozdulni a házból a szóbeli érettségi végéig:D
2012. ápr. 30. 23:09
 5/24 anonim ***** válasza:

azt is vedd figyelembe, hogy hány jelentkező volt idén! mekkora a túljelentkezés. felvin már meg lehet nézni. ráadásul attól, hogy valaki emelten érettségizik még nem lesz 50-el több pontja, mivel nyilván közel sem ugyanannyi százalékot fog elérni, mint ha középszinten nyomná.

természetesen simán előfordulhat, hogy 100 pontot is ugorjon egy szakon a ponthatár, de személy szerint erdőmérnökin kizártnak tartom. arra tuti nincs olyan sok jelentkező. 420al lazán be kell férned. persze ez csak az én személyes véleményem, nem vagyok jövőbe látó. :-)

2012. máj. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
56%
kegyetlenül elhibázott logikád van b@zd,így,hogy mindjárt egyetemista vagy, ez még szégyen is...am honnan veszed,hogy 420 pontod lesz? Jövőbe láttál? Mert ha az is olyan jó,mint gondolkodásod,akkor nem sok esélyed van...-.-
2012. máj. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Szemely szerint en sem tudok ekkora emelkedest elkepzelni ezen a szakon.

Az utolsonak viszont uzenem, hogy en is tudom, hogy hany pontom van most, majdnem 490, mert van ket erettsegim, es az osszes plusz pontot hozom. Meg kaphatok egy parat, de duplazassal mar megvan, ha mindenbol kettessel atmegyek...

2012. máj. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
utolsó te mire akarsz menni? :D
2012. máj. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

6-os válaszoló,először olvasd végig az egész posztot,leírtam,hogy az érettségi okozta stressz miatt lehet ez az egész logikátlan,ha nem tudod megmagyarázni hogy miért az,mint a többi válaszoló,akkor mellőzd is a hozzászólást kérlek.

Onnan veszem hogy kb. 420 pontom lesz,hogy megcsináltam egy rakás érettségit,melyeknek vettem az átlagát és felvi.hu-s pontkalkulátorral ezt adta ki,és tudom is annyira az anyagot hogy ezt elérjem.

Egyébként én sem tartom elképzelhetőnek ezt,szerintem körülbelül 380 lesz;csak azért írtam le ezt a gondolatmenetet,hogy van-e valaki aki szerint ilyen meredek ugrás megvalósulhat,nem "jövőbe látóan" mondtam ki,hogy ez lesz és pont,csupán egy feltételezés.

2012. máj. 1. 11:07
 10/24 anonim ***** válasza:
jézusom,490 pontot hogy értél el? Mmint milyen érettségikkel és plusszpontokkal?
2012. máj. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!