Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehetséges az, hogy egy...

Lehetséges az, hogy egy egyetemi képzés ponthatára 316-ról 400 fölé nő egyetlen év alatt?

Figyelt kérdés

Igen,tudom,hogy a ponthatár a legutolsó felvett tanuló pontszáma.

Az erdőmérnöki szakra adtam be a jelentkezésem első helyen,tavaly 316 volt a ponthatár,azonban akkor még nem kellett emelt érettségi a bejutáshoz.

Most azonban kell,tehát a következőképpen számolok:

-emelt érettségi---->+50 pont

-feltételezzük hogy mindenkinek van legalább 1 nyelvvizsgája,aki emeltezik---->+28 pont

-azt is,hogy az érettségije általában is jobban sikerül----->+10 pont

Így lenne a ponthatár 404,lehetséges,hogy ekkorát nőjön 1 év alatt?

Elkezdtem kicsit félni,hogy nem fognak felvenni(habár 420 pontot fogok vinni legalább),de ezt is kevésnek érzem.

Megj.:78-an jelentkeztek első helyen,a max. irányszám pedig 80(összesen 136-an jelentkeztek).

Ugye max. csak 40 pontot fog ugrani?:D

(valószínű,hogy csak az érettségi előtti stressz teszi velem ezt;de jó lenne megerősítést kapni,hogy mi is a helyzet e téren,pl.:volt-e már példa arra,hogy ennyit nőtt volna a ponthatár)



2012. ápr. 30. 22:42
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Jó ég, ügyes vagy. Melyik szak?



400 fölé csak nem emelkedik, de ... 50-et szerintem emelkedhet.

Az OE-n mennyit fog szerintetek?

2012. máj. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Ja megnéztem és 4-el kevesebben jelöltük első helyen mint a max, ahova menni akarok. Nincs baj! :)



Kérdező, nézd meg Te is, könnyen lehet, hogy megnyugszol!

Sok sikert!

2012. máj. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

20-as: persze, majd szurkolok :)

21-es: biomérnöki

2012. máj. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Azt én is jelöltem, 3. helyen. De nem hozom előre, mert azért az túl nehéz nekem... :(
2012. máj. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!