Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Matek érettségit mennyire...

Matek érettségit mennyire nehéz 2-re megírni?

Figyelt kérdés

algebrából csak ötöseim vannak, de azon kívűl néha összejön pár hármas, pár kettes, meg pár egyes.

így szerintetek kb hány százalékot tudok teljesíteni?



2012. máj. 3. 19:06
 1/6 anonim ***** válasza:
az érettségi inkább könnyebb mint az órai anyag szokott lenni, nem kell tőle félni
2012. máj. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
nyugi, jó lesz az, csak ne görcsölj rá;)
2012. máj. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
a 2hez a legjobb esetbe ugye 20% kell (vagy kevesebb de ezt úgyis tudod :) ezt összeszedni pofon egyszerű az első részből is összejön.ilyenek h gráfok,nevezetes azonosságok,meg egyenletek stb semmi feladatok.ja meg arra figyelj ahol van vmi képlet a következő részekbe azt másold ki a függvénytáblázatból mivel az is pontot sőt pontokat érhet :)
2012. máj. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg 20% a kettes, tehát 20 pontot kell összegyűjteni. Ez szerintem abszolút megoldható!

Az első részben 12 2-3 pontos, egyszerűbb feladatok vannak. Én most 11.-es vagyok, de mostanában oldottuk meg érettségis feladatokat, ezek a 2-3 pontos feladatok tényleg egyszerűek pl. százalékszámítás, gráf, egyszerű logaritmusos feladat stb.

Ha ezt valaki tudja, akkor már kb. megvan a kettes (azért nem biztos, mert itt-ott egy-egy pont minusz előfordulhat).

A másik részben azt hiszem 7 feladat van, ebből 4 feladat 12 pontos és 3 feladat 17 pontos. A 12 pontos feladatok kötelezőek, a 17 pontosból kettőt kell megcsinálni.

Ezek a nagyobb pontszámos feladatok már nehezebbek, de megoldhatóak. Ha nem is teljesen és hibátlanul, részpontokat simán össze lehet szedni belőle.


Ami még fontos, az első részre, ami a könnyebb feladatokat tartalmazza 45 perc van, a második részére pedig, ha jól tudom 2 óra 15 perc vagy valahogy így.



Az a fontos, hogy tudd használni a függvénytáblázatot, mert szinte minden benne van!

Ha a 4 év alatt rendszeresen készültél, gyakoroltál és tudod használni a függvénytáblázatot, szerintem simán meglesz a 20 pont, sőt, még több is!



Aludd ki magad előtte való éjszaka, a reggelid legyen vitamin és tápanyagdús! Legyen nálad szőlőcukor és friss gyümölcs.

Sok sikert!

17/L

2012. máj. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
de aranyos vaagy<3 köszi a válaszokat:)
2012. máj. 5. 08:46
 6/6 anonim ***** válasza:
Az érettségi 100% könnyebb, mint az órán írt dolgozatok.
2012. máj. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!