Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti mit gondoltok arról, hogy...

Ti mit gondoltok arról, hogy esetleg vissza kéne állítani a testi fenyítést az iskolákban?

Figyelt kérdés
Most nem azért, de régebben is volt a nádpálca, és nem haltak bele, de nagyobb rend volt, és jobb összetartás a fiatalok között. ma meg mi megy? Tanárverés, és még a tanár a hibás ha felpofoz egy ilyen kölyköt. szóval, vélemények?

2012. máj. 5. 16:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy nem nagyon lehet korlátozni. A mai világban, amilyen feszültek az emberek, könnyen megtörténhet, hogy a tanár a fölösleges feszültséget is veréssel fogja levezetni a diákokon.

Persze, régen se halt bele senki, de nap mint nap történtek nagyon gáz dolgok.

2012. máj. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%
Nem a nádpálca és körmös hiányával van baj (a testi fenyítéssel soha nem értettem egyet), de az, hogy egy atyai pofon után is már feljelentik a tanárt azért elég gáz. A pofonban az a jó, hogy végül is nem fáj, ellenben rendkívül megalázó. Nálunk volt egy leányzó, aki biosz órán csak nem akarta befogni a csőrét, a tanár a 20. figyelmeztetés után megelégelte és lekevert neki egyet. Nagyobb volt az ijedtség és a meglepetés, mint a fájdalom, de mivel jól kiröhögtük a csajt ezért befogta. Nem a tanár miatt, miattunk. Ez hiányzik. Egy pofontól még senkinek nem lett semmi baja. Az sem egészen világos, hogy ilyenért hogy lehet feljelenteni, amikor pl családi erőszaknál is a rendőrség csak akkor megy ki, ha már vér folyik... na mind1.
2012. máj. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
neked kéne a körmeidet csapkodni te *******...
2012. máj. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én erősen ellenzem a testi fenyítést és a megalázást, azonban akadnak olyan helyzetek, például az előbb említett leányzó esete, ami már klaszikus, magam is láttam, és még én is azt gondoltam, hogy "ennek egy jó nagy pofon kellene". És akkor még a tanár érezte magát megalázva, nem csodálom, nincs senki sem hozzászokva az ilyen fokú pofátlansághoz...
2012. máj. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!