Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van értelme idegen nyelvből...

Van értelme idegen nyelvből emeltet tenni ekkor?

Figyelt kérdés
Jövőre érettségizek és nem tudom, hogy előrehozottan (ősszel) megcsináljam e angolból az emelt szintű érettségit. Felső fokú nyelvvizsgám már megvan belőle azzal tudom, hogy járt majd plusz pont. De ha villamosmérnökire akarok menni (BME), akkor hagyjam és jó lesz majd középszint belőle és a matekból meg fizikából emelt?

2012. máj. 6. 13:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Tök fölösleges így emeltezni, plusz pontot nem kapsz érte (egyébként se kapnál, mert nem felvételi tárgy), csak kevesebbet, ha kicsit rosszabbul teljesítesz, mint közepen.
2012. máj. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen ezen gondolkoztam én is, köszi hogy válaszoltál!
2012. máj. 6. 13:46
 3/9 anonim ***** válasza:
már miért ne lenne érdemes? nekem is megvan a felsőfokúm,de mégis emelteztem(októberben) mert kaptam érte 50 plusz pontot és 86%-ra írtam ez 136! ha nem emeltezel akkor kapsz 40 pontot,de közel 100%-os középszintű kell,hogy ugyanennyi pontot kapj
2012. máj. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Azzal az egy dolgoggal nem vagyok tisztában, hogyha ezeket a tantárgyakat nézik:

matek + fizika/kémia/informatika/...


ha írok közép angolból egy 90%-os érettségit, az ugye 90 pontot jelent.

DE HA emeltből írok egy 70%-ot, azzal ugye jönne még az 50plusz pont is. Csak azt nem tudom, hogy ezt mindenhol elfogadjáke vagy csak abból a tantárgyból, amelyeket néznek pluszban (matek, fizika, kémia, informatika)...

2012. máj. 6. 19:17
 5/9 anonim ***** válasza:
szerintem menj fel felvire,és a pontszámító kalkulátorral ki tudod számolni,hogy hogy jársz jobban. be is kell írnod,hogy hova jelentkeztél,így arra a szakra szabottan számolja neked a pontokat :)
2012. máj. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem számít be, csak akkor, ha felvételi tárgy, de a műegyetem egyik szakára sem felvételi tárgy az angol (kivéve a gtk-t, dehát.. :D), szóval semmi értelme. Jobban jössz ki, ha középre mész. Mondjuk én tavaly érettségiztem, azóta változhatott, de kétlem.. Meg nekünk még 40 pont volt az emelt is, szóval én ugyanannyira jöttem volna ki ha emeltezem és felvételi tárgy, sőt rosszabbra, mert valószínűleg rosszabbul teljesítek. Egyébként 98%-os lett a közép, mert nevetségesen egyszerű, így is több pontom lett, mint ha 50-ért emelteztem volna, és rosszabb eredményt érek el. Így meg, hogy én is a bme-re felvételiztem, és matek+infóval mentem pláne nem érte meg.
2012. máj. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi az infókat, akkor amradok a középnél :D
2012. máj. 9. 20:15
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja és csak úgy mondom, hogy ha bme-re akarsz jönni, még van másfél éved, nagyon gyakorold át a fizikát és a matekot. Matekból van nulladik zh is, amin ha nem mész át nem kapsz aláírást A1-ből (analízis) :) Én vegyészkarra járok, de van villanyos ismerősöm több is, a fizikát és a matekot nagyon-nagyon kell tudni, meg is könnyíti amúgy a dolgod, ha már tudsz biztonsággal pl deriválni meg integrálni, mire odaérsz :)
2012. máj. 11. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igazából a matekkal nincs gondom a fizikával is csak egy kicsi. Mind a kettőből (matekból biztosan) emeltezni szeretnék. Fizikából számolni szeretek csak általában mindig unalmas elméleti részt kérdeznek érettségin, de nagyjából azokat is tudom csak át kell nézni :)
2012. máj. 11. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!