Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha félreértelmeztem az érettsé...

Ha félreértelmeztem az érettségin az érvelés témáját, akkor milyen pontszámra számítsak?

Figyelt kérdés

én az érvelésemet a hősökről írtam,hogy milyen fontosak,és kik tekinthetők annak. felhoztam példának a szigeti veszedelmet,ill. a népmeséket. kifejtettem milyen fontos szerepet játszanak a hősök manapság is.

utána tudtam meg,hogy mindenki más az eszmékről írt,és hogy én teljesen félreértelmeztem az egészet.. mindenből kitűnő érettségit terveztem,hát rögtön a magyart már elszúrtam.. hány pontot várhatok a 60ból? (helyesírás,nyelvezet,stílus, szóhasználat biztos megfelelő)


2012. máj. 7. 19:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem értelmezted félre a feladatot!


Ezt kérték:

Albert Camus regényének hőse állást foglal a heroikus életfelfogással, magatartással szemben. Fejtse ki egyetértő és/vagy vitázó véleményét erről az álláspontról! Érvelésében mutasson be 3 olyan irodalmi alakot, akiknek a magatartásával alá tudja támasztani megállapításait!


Tehát ha az esszéd témája a hősiesség, és fel tudtál hozni megfelelő érveket, akkor nem kell aggódnod, helyesen oldottad meg a feladatot!


A többiek milyen eszmékről írtak? Az hogy jön egyáltalán a heroikus életérzéshez?

2012. máj. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

a többiek arról írtak,hogy miért is haltak meg a hősök. családért,hazáért,szerelemért stb. és erre hoztak irodalmi példákat.

én meg arról írtam,hogy kit miért tartok hősnek, pl Zrínyi Mikós. népmesékben is fontos szerepe volt a hősöknek,de nálam ilyen nincs,hogy ki milyen önfeláldozás árán lett hős..

2012. máj. 7. 19:52
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem értelmezted félre a feladatot. Az érvelésben épp az a jó, hogy adott esetben többféleképpen is értelmezhető a szöveg és többfélét is írhatsz róla. Kizártnak tartom, hogy ezért pontot fog levonni a tanárod. Teljesen jó, amit írtál. A többiekkel meg ne foglalkozz, a javítótanár is örülni fog, hogy nem kell huszadszorra is ugyanazt olvasni :)
2012. máj. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nagyon bízom benne.. de ha holnap mégis a többiek-féle variáció lesz a megoldókulcsban,akkor élve eltemetem magam..
2012. máj. 7. 20:26
 5/5 anonim válasza:
Szerintem se rossz, amit írtál. Én is ezt választottam én pedig a Nemzeti dal, Himnusz és a Szondi elemzésén keresztül érveltem a hősiesség mellett. Énis hosszan írtam a fontosságáról. Remélem jó lesz.:)
2012. máj. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!