Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Építőmérnök szakon, van...

Építőmérnök szakon, van szabadkézi rajz?

Figyelt kérdés
Építő- és Építészmérnöki szakok között gondolkodok(BME). Szabad kézzel nagyon gyengén tudok rajzolni tehát az építész ugrott. De azt halottam, hogy építőmérnökön nem nagyon van. Mi ebből az igazság, baj e ezen a szakon ha nem tudok rajzolni. (én annak tudom be hogy bal kezes vagyok, bár kitudja. Térlátásom emellett egész jó.)

2012. máj. 12. 19:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Építőmérnökin csak ábrázoló geometria van. (helyette ők sokkal több fizikás meg matekos dolgot tanulnak.)
2012. máj. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

balkezes egyik ismerősőm is, és nagyon szépen rajzol szerintem nem szép dolog erre fogni.

a térlátás abrázoló geometriánál fog jól jönni :)

éők-n, ott is van szabadkézi csak fele annyi mint épk-n. :D

én oda jelentkeztem :) nagyon várom a ponthatárokat. annyira jó lenne bekerülni! :)

2012. máj. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyan nincs szabadkézi (építőn). Műszaki rajzok vannak és ábrázoló geometria, mint ahogy már említették. Ehhez vagy 4 fajta vonalzó, körző, ceruza. Az is megtudja csinálni, akinek köze nincs amúgy a rajzhoz (lásd én). Örülök, ha pálcikaembert tudok rajzolni szabadkézzel, közöm nincs a rajzoláshoz, még is megállom a helyemet építőn. Azt szokás mondani felénk, hogy egy ilyet egy idióta is össze tud hozni. Ami keményebb az az idő, amit rá kell fordítani, no meg persze a számolás, hogy amit megrajzolsz, az jó legyen! Kellemetlen, ha kétheti munkádat úgy adják vissza javításra, hogy tele van piros karikákkal az egész és kezdheted nulláról! :)
2012. máj. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nem fogom fel hogy megfeleltem a rajzi alkalmasságin :)

gyerekek ez hihetetlen !!!!

amugy épitőt nem jelöltem meg amit nagyon bánok azòta is. egyrészt mert mi van ha a pontok miatt lecsúszok??? :/ másrészt a jelenlegi bp. főépítész először építőt aztàn építészt végzett.. egy olyan aki èrti a szakmát én is ilyen akarok lenni.

2012. jún. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!