Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Iskolával kapcsolatban kérdezn...

Iskolával kapcsolatban kérdeznék. (? )

Figyelt kérdés

A következő a helyzet: 22 éves vagyok, tavaly végeztem, biológusként főiskolai szakon.


Szeretném tovább képezni magam, - orvosi karon (gyermekorvos) - pont a biológusi tanulmányom alatti szerelem (szakma iránti szeretet) miatt.

Jelenleg közszférában dolgozom, netto 94 ezer ft fizetésért. Néztem a felvételi lehetőségeket: orvosi kar (mivel diplomám van, csak költségtérítésesen lehet), félévente 1,2M ft...


Mégis, hogyan? 94 ezres fizetésből, amiből az élet 47ezer?? :-o


Minek rinyálnak, hogy nincs orvos, amikor valaki viszont, ha szívből az szeretne lenni - még csak esélyt sem kap...??

Vagy ez már csak az orvos, ügyvéd, vállalkozó, v. épp Orbán, Gyurcsány apuka, anyuka kiváltsága??? :-/



2012. máj. 13. 18:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Diákhitel.
2012. máj. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát igazából nem tudsz egyebet tenni, a kérdés valójában nem is kérdés, illetve jobban mondva álkérdés, kérdésnek álcázott jajsikoly.



Egyet tudsz tenni, kimész pár évre akárminek(pizzafutár, pizzasütő,autómosó, pincér,hot-dog árus,benzinkutas,stb.)külföldre, Nyugat-Európába, kicsit - a magyar fizetésekhez képest- megszeded magad, aztán vagy kinn megcsinálod az orvosit és kinnmaradsz, vagy hazajössz elvégezni a sulit, és a suli elvégzését követően, vagy akár a második év elvégzése után - asszem akkortól lehet ösztöndíjakra pályázni, elsősként nem,legalábbis nálunk a tanárképzőn így volt(én az azóta Nyugat-Magyarországi Egyetem Savaria Egyetemi Központjává "avanzsált" egykori Berzsenyi Dániel Tanárképző Főiskolán végeztem) - kimész,és kinnmaradsz,amíg valami drasztikus változás nem történik itthon.(Szerintem a következő 20 éven belül reménytelen, és még várni is felesleges a változást...)

2012. máj. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1,2M Ft *12 félév..


14millió... bevállalnád? Mennyi a fizetése egy pályakezdő gyermekorvosnak 90-160ezer?? :-/

2012. máj. 13. 18:56
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem. De "kaptál" már egy diplomát relatíve ingyen. Másnak még erre sem volt lehetősége, mert olyan xar helyzetben vannak a szülei, hogy mehetett dolgozni a tanulás helyett. Lehet ezért Gyurcsányt, Orbánt akárkit szidni, de ez az élet.
2012. máj. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!