Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Muszáj részletezni az alkotók...

Muszáj részletezni az alkotók életrajzát az emelt magyar érettségi szóbeli tételekben?

Figyelt kérdés
Például a Petőfi-tételnél a Kiss-féle zöld könyvben nincs is életrajzi adat a bevezetésben, az interneten pedig találtam olyan útmutatót, ahol a költő egész életrajzát leírják. Személy szerint a témára koncentrálást tartom jobbnak, tehát ha a forradalmi költészet a kérdés, akkor miért beszéljek a házasságáról, a családjáról, vagy arról, hol, mikor és milyen körülmények között született? Így viszont félek, hogy nem jön ki a 15 perc. Kedves Érettségizők, Ti hogyan gondoljátok?

2012. máj. 16. 13:10
 1/5 anonim ***** válasza:
részletezni nem kell, de kitérni rá ajánlatos!
2012. máj. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
mi? most olvasom végig a kérdést! 15 percet kell beszélni?? ezt jó tudnom, mivel én is most érettségizek! jah, és az éeletének bizonyos szakasza hatással lehet a kolteszetere, Jozsef Atzilanal tudok ra peldat, Petofit meg nem tunultam :D (elso voltam)
2012. máj. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hú, hát én úgy tudom, 15 perc az irodalom, 5 perc a nyelvtan. Vagy rosszul értesültem? És 13.13-as, a kitérést milyen mértékig érted? Csak ami a témához kapcsolódik? És szerintetek illik megemlíteni mikor született és halt meg az alkotó, vagy fölösleges? Magyartanárom szerint fölösleges, de ő nem mindig van képben.
2012. máj. 16. 13:58
 4/5 anonim ***** válasza:
hat nem art ha tudod mikor elt.... szerintem eleg csak az elete fordulopontjaira eleg kiterni! :) na de utana kell h most nezzek ennek a 15 perces beszednek! de sztem jol tudod, es tenyleg lehet h annyit kell, de akkor majd lassan fogok beszelni :D
2012. máj. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

nem KELL 15 percet beszélni. nem is lehet minden tételről, csak ha rizsázol, azt meg nem biztos hogy díjazzák. emelt szinten max 20 perced van beszélni. hogy mennyi ebből az irodalom és mennyi a nyelvtan, azt te döntöd el. és nem is kötelező végigbeszélni a 20 percet, az csak a max idő, hogy annál több nem lehet. ha te 15 perc alatt elmondasz mindent, akkor köszönik szépen.


és az életét nem kell részletezni, ne abból álljon a felelet, inkább az irodalmi jelentőségére meg a költészetének jellemzőjére koncentrálj. azok fontosabbak.

2012. jún. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!