Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért fogadják el a magyar...

Miért fogadják el a magyar felsőoktatásban az ukrán érettségit is?

Figyelt kérdés

Félre ne értsetek nem az ukránokkal van a bajom, mert hülye lenne az az ember aki ezt ki nem használná, de felháborítónak tartom.

Egyik osztálytársam, most érettségizett (11.osztály)Ukrajnában, mivel ukrán állampolgár. És meséli nekünk, hogy hogyan zajlott. A magyar és ukrán érettségi úgy zajlott, hogy egy szöveget felolvastak nekik és a tartalmát le kellett írniuk, úgy hogy a végén a lapot is odaadták nekik. A matekban is szinte az egészet lediktálták nekik. Mondanom sem kell, hogy mind 5ös lett neki. Közben itt meg matekból bukdácsol, a többi meg 3askörül van. És őt tuti fel fogják venni itt Magyarországon amire szeretne menni, aki meg küzd és mondjuk mindene megvan tisztességesen 4-es 5-ösre azt meg nem veszi fel:/ Ez csak engem háborít fel vagy mást is?



2012. máj. 18. 15:27
 1/6 anonim ***** válasza:
hmm,én ukrajnai vagyok és itt is tanulok egyetemen, matekon,ez az ostálytársad nem tudom,h pontosan honnan jött de semmi sem úgy van,ahogy mondta,nagyon nehéz volt az érettségi és nagy volt a szigor,ő biztos vmi eldugott kis városkában érettségizhetett,ahová még a kutya sem jár..biztos a 12es pontrendszerben lett neki mind 5ös :D
2012. máj. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tudod-e, hogy egy felsőoktatási intézmény felvételi vizsgáján nem az érettségi jegyet nézik elsősorban, hanem felmérik a felvételiző tudását? Hiába van neki ötöse az érettségin, ha a felvételi vizsgája csak kettesre sikerült.
2012. máj. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja, az meg amit az első említ nálunk a 12-es az nálatok 5-ös. Ha neki 4-5-e van az nálatok csak egy 2-es.
2012. máj. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
ahha értem, akkor a hazugság nagymestere a csaj....
2012. máj. 19. 13:48
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves második, Magyarországon nincs felvételi vizsga, az érettségit nézik. (Vannak kivételek, pl. a Színművészeti.)


A kérdezőnek meg: azért is fogadják el az ukrán érettségit, hogy a kárpátaljai magyarok kapjanak ennyi támogatást az anyaországtól.

2012. máj. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
te szerencsétlen milyen támogatást??én határon túli magyar vagyok,és tudod,h mit kaptam az anyaországtól??évente 1x 20ezer forintot,mert magyar iskolában tanultam!ennek hatására íratta be a sok cigány a kölykét..,ezt érték el a magyarok vele.-ehelyett adtak volna normális magyar tankönyveket,az iskola felújítására támogatást!
2012. máj. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!