Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek lenne esélyem a...

Szerintetek lenne esélyem a pécsi Kodály Zoltán Gimnáziumba?

Figyelt kérdés

7-es vagyok, egy német nemzetiségi iskolába járok, ami elég erős, és így év végén 4,8 leszek. Humán tantárgyak mind 5-ös, ezért gondoltam a Kodályba a humán szakra. Egyébként majd a közeljövőben régészeti, vagy antropológiai pályára szeretnék lépni:) Vélemények?

És ha van időtök, tudnátok nekem írni egy kicsit a közösségről, stb.? Előre is köszönöm! :D



2012. máj. 18. 16:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én is kodályos voltam, de már 5 éve végeztem :D

Írd meg jól a felvételit, amúgy igen szerintem jó leszel. Én szerettem odajárni:) Bár szerintem a legjobban akkor jársz, ha nyelvi szakra mész. Ne rémisszen, hogy 5 éves, viszont lesz egy felsőfokú nyelvvizsgád olasz vagy spanyol nyelvből, után az egyetemen annak tanulsz aminek akarsz, sőt azzal a nyelvtudással akár egy külföldi pl olasz egyetem is tanulhatod az antropológiát (szerintem jobban is jársz vele). Én a helyedben így cselekednék, ráadásul a nyelvi osztályokban jó szokott lenni az osztályközösség és a tanulmányi eredmények is jók. Mindemellett a németet sem kéne hanyagolnod, ha két nyelven perfektül beszélsz, akkor bárhová is mész nyitott kapukat döngetsz.

2012. máj. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Na én is Kodályos voltam és olaszos! a nyelvi szak nem jó szinte semmire, én nem ajánlom, én már 7-8 éve végeztem meg lehet nézni hol tart most a legtöbb osztálytársam, munkanélküli nyelvtanár, vagy olszba pincér vagy eladó. Nah ennyi... en is most szeretném átképezni magam.... ha ilyen jól tanulsz menj inkabb a Babitsba vagy Leovey-be! ne már a Kodályba!!! tudod milyen későn végzel ott? mert 8:20kor kezdődik az első óra, ami jól hangzik, de ugyanakkor indultam, mikor a többiek, akik 7:45-re mentek... Kodályt NEM ajánlom!!!!
2012. máj. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Attól, hogy te nem tudtál élni a nyelvtudás adta lehetőséggel, még nem jelenti az, hogy másnak ne lenne jó lehetőség.
2012. máj. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
nem azt mondtam h nem tudtam vele élni, bar pont az olaszt soha nem hasznaltam! :D (5 ev kulfold, ket kulonbozo orszagban) Szerintem marhara felesleges es idopazarlas nyelvszakosnak lenni gimibe! ennyi erovel a kerdezo inkabb maradjaon a Tiborcban nemeten, hasznosabb nyelv is mint az olsza, ill. spanyol! ha meg tovabb szeretne tanulni akkor meg inkabb vmi eros gimit valasszon ilyen szuper atlaggal! es kedves elso valakinek bejon valakinek nem, en csak azt mondtam h nekem nagyon nem!!!
2012. máj. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
azert meg azt hozzatennem h ha fiu a kerdezo a Kodaly a legjobb hely, mert lanyiskola :D (de ha lany, ezert sem ajanlom, mert jobb az 50-50% eloszlas)
2012. máj. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek, nagyon sokat segítettetek!:)

És...a nyelvi tagozaton mennyire emelt a humán? Vagy egyáltalán nem?

Jah, és utolsónak : lány vagyok:)

2012. máj. 18. 17:40
 7/11 anonim ***** válasza:
Jé én meg Kodály Zoltán Alapiskolába járok Dunaszerdahelyre :)
2012. máj. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
a nyelvi tagozaton csak a nyelvre mennek ra
2012. máj. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

ha régész vagy antropológus akarsz lenni akkor miért pont a Kodályba és miért humánra akarsz menni?

ha ennyire biztos vagy a jövődben,hogy te igenis régész akarsz lenni,akkor értelmesebb lenne a Deákba menni töri szakra. véleményem szerint a humán szakok semmire sem jók,hacsak nem magyar-vagy töri tanár szeretnél lenni.

2012. máj. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Simán bekerülhetsz bármelyik tagozatra, de én ilyen jó átlaggal egy erősebb gimnáziumot ajánlanék neked. Babits, Nagy Lajos..:D Az osztálytársam, hát hogy is mondjam alig hármas tanuló és bekerült, minden erőfeszítés nélkül. Szerintem ezt még gondold meg, de ha neked ez a suli tetszik akkor jelentkezz oda. Majd írd meg, mit döntöttél. :)
2012. máj. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!