Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » CNC forgácsoló vagy szakács?

CNC forgácsoló vagy szakács?

Figyelt kérdés
Te mire mennél szívesebben illetve melyikkel lehet jobban keresni?

2012. máj. 22. 20:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
forgácsoló. De szerintem egyikkel sem lehet sokat keresni.
2012. máj. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:

Azért már..... :D

Lehet hogy többet keres egy CNC forgácsoló (ha jó a szakmában) egy cégnél mint egy szakács. Persze külföldön mindkettő jól keres :D


És a kérdezőtől: Elég távol áll a két szakma egymástól:D, mit tanultál eddig ? Műszaki vonal ? Kereskedelem, vendéglátás ?


Én a CNC-t mondom !! :D

2012. máj. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Általános gimnáziumba tanultam. Idén érettségiztem. Felvételt nyertem szakácsnak, csak nem tetszik. Így gyorsan néztem valami másik szakot és a CNC-t találtam.
2012. máj. 22. 21:05
 4/15 anonim válasza:
Hát a CNC nek van egy logikája ( a programok irásánál ) amire ha nem érzel rá, akkor nehészkesebben fog menni a tanulása, olvass utána a CNC forgácsolóinak, pl.: tanterv, meg hogy hogy néz ki egy ilyen program stb.. stb..
2012. máj. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%
Ha magyarországon akarsz dolgozni akkor szakácsként 100% az elhelyezkedés alap bérét ... deh ha külföld, osztrák terület , akkor forgácsoló( csak mert M.o.-n nem nagyon forgácsolnak)
2012. máj. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én a CNC-forgácsolót mondom. Viszonylag könnyű vele elhelyezkedni, nem minimálbért kap. Külföldön, pl. Ausztriában különösen jól lehet vele keresni (persze kőkeményen meg kell dolgozni), ha van egy kis nyelvtudásod is.

Alapszintű matematikai ismeretek kellenek majd hozzá, ill. jó térlátás, egy kis műszaki rajz, forgácsolási alapismeretek, minimális gépipari anyagismeret, műszaki mérés, stb.

De majd úgy is tanfolyami keretek közt megtanulod (többé-kevésbé) az alapokat.

2012. máj. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
SZAKÁCS!! ezt egy aktív CNC-s mondja!
2012. máj. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Jó, persze mindkettőnek vannak óriási hátrányai, de minek nincs.

A szakácsnak pl. nyáron 40°-ban is ott kell megsülnie a kondérok mellett.

A CNC-snek meg az üzemben, ahol a gépek működése gerjesztik a hőt, emellett nagy zaj is lehet, stb.

2012. máj. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
SZAKÁCS!!! én most végeztem CNC-t és garantálom neked hogy nagyon nehezen fogsz elhelyezkedni vele, mindehol 2-3 év gyakorlat szükséges.Én még nem találtam olyan melót ahol ne kértek volna gyakorlatot(bár ez egyéni tapasztalat).én anno választhattam szakács és cnc közt, cnc-t választottam de már igen megbántam, mert szakácsként már rég dolgozhatnék, arról nem beszélve hogy éhes soha nem maradsz és mindig lesz kajád.
2012. jún. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Utolsó, próbálj nagyobb cégeknél érdeklődni, elhelyezkedni, ott több az esély, hogy felvesznek. Eleinte valószinűleg csak "forgácsoló és gépkezelő" néven fognak alkalmazni, hiszen még jó távol vagy a cnc világától. Azonban egy idő után (min 3-5 év) eljuthatsz egy magasabb fokra is. Ha már kellő gyakorlat után jobban szeretnél keresni, akkor alapszinten tanulj meg németül kommunikálni, aztán kimész pl. Ausztriába.
2012. jún. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!