Gimnázium, vagy?

Figyelt kérdés
5. év végén kitűnő voltam, 6-ban 4,3 , 7-ben 4,8 és jövőre szeretnék ráhajtani ismét a kitűnőre. Vannak osztálytársaim akik (sokkal) jobbak nálam, és mégis szakmunkásképzőbe akarnak menni, mert hogy nem bírják majd a gimit, és én főleg nem fogom bírni. Most ezt őszintén nem értem, tényleg ennyire nehéz lenne a gimi? Előre is köszi az ÉRTELMES válaszokat.:)

2012. máj. 23. 17:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te arra gondoltál, hogy a szakközépiskolába akarnak menni, szakmunkásképzőbe 4,5 fölötti átlaggal rendelkezők sosem mennek, lehetetlen, illogikus.

Amúgy gimi függő, egy erős gimi nyilván nehéz, de egy gyenge giminél jobb egy erős szakközép. (Bár én alapból SZKI-párti vagyok)

2012. máj. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez hülyeség. Egyáltalán nem nehéz a gimi:) Amúgy gimnáziumok között is van különbség. Különben egy jó szakközép erősebb, mint egy gimi...
2012. máj. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm a válaszokat.:)

Igen, elírtam, bocsi. Szakközépiskola.:)

2012. máj. 23. 17:37
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is erős 4-es voltam végig, talán 5-6-ban kitűnő, de erre már nem esküszöm meg. Felvettek több gimibe is, de én mégis szakközepet választottam, mert azt akartam tanulni, amit ott tanítanak. Egyáltalán nem bántam meg, később nagyon jó alapot adott az egyetemhez (az egyetemen sok olyan tárgyunk volt, amikhez a középsulis szakmai tárgyaim voltak az alapok). Amit máshogy csinálnék, az a nyelvtanulás.

Ha van időd, lehetőséged, mindenképp csináld majd meg középsuli alatt a nyelvvizsgát, ha van hozzá érzéked, akkor ne csak 1 tárgyból, vagy ne csak egy sima középfokot. Manapság nyelvtudás nélkül szinte nem lehet rendes munkát kapni.

Nagyon sok eltérés lehet 2 gimi között, vannak ismerőseim, akik egy könnyebbe jártak, végig jó jegyeik voltak, az érettségijük meg nagyon rosszul sikerült...

Van viszont olyan ismerősöm is, aki a gimit végigszenvedte, rengeteget tanult, mégis 3-4-es volt mindenből, de az érettségit kirázta a kisujjából.

Amúgy egy sima giminél tényleg nehezebb lehet egy jó szakközép.

Ha tudod, hogy mivel szeretnél majd foglalkozni, mi szeretnél lenni, akkor szerintem érdemesebb egy olyan jellegű szakközepet választani majd.

2012. máj. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi:)

Jövőre alapfokúm lesz németből, szóval azt már elkezdtem.:))

Egyébként orvos szeretnék lenni, tehát szerintem ahhoz egy erős gimi lenne a jó.(((:

2012. máj. 24. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!