Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan zajlik egy emelt...

Hogyan zajlik egy emelt szintű fizika szóbeli érettségi?

Figyelt kérdés

Valaki le tudná írni részletesen?

Van pl felkészülési idő?

A mérések hogyan zajlanak?

A tételekbe belekérdeznek?



2012. máj. 30. 21:55
 1/3 anonim ***** válasza:
92%

Bemész, köszönsz illedelmesen, húzol egy tételt ( ami tartalmazza a mérést).

Megkapod az eszközöket a mérésre, majd leülsz, és elvégzed a mérést. Egyedül. Ha az ott kapott eszközökkel van gondod, akkor szólhatsz, vagy ha nem tudod, az ott kapott műszer hogy működik, akkor is. De a mérés elvégzésében nem fognak segíteni. Ez idő alatt felkészülsz a szóbeli részre is, természetesen, használhatsz hozzá függvénytáblázatot,a méréshez számológépet. Szerintem van rá elég idő, bár nem emlékszem, nekem pontosan mennyi volt.

Ha te kerülsz sorra, akkor beszámolsz a mérésről( mit, hogyan, mi jött ki, stb), meg elmondod a tételt.

A tételekbe belekérdezhetnek, szerintem meg is fogják tenni.

2012. máj. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
92%
Ezt annyival egészíteném ki, hogy a mérés elméleti hátterét értelemszerűen el kell mondanod, és ezen felül lesz még más témakörökből néhány (2-3) viszonylag konkrét kérdés a lapodon (pl. hűtőgép működési elve, ideális gáz modellje, munkatétel, ilyen szintű dolgok), de a pontjaid nagyobb részét a mérés elvégzésére és magyarázatára kapod.
2012. máj. 31. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.És a tételt körülbelül mennyi ideig kell mondani?
2012. máj. 31. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!