Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Corvinus Egyetemen a Kertészet...

Corvinus Egyetemen a Kertészettudomány és Tájépítészeti kar között mi a különbség? Mi kell ezekhez?

Figyelt kérdés

Tájrendező és kertépítő mérnöki - Tájépítészeti

Kertészmérnöki - Kertészettudomány


A kettő között nem tudom mi a különbség.

Hogy mennyi pontszám kell, azt megnéztem.


Az érdekelne, hogy kell-e hozzá valami különleges feltétel? Pl. biológiából emelt szintű érettségi kell-e?

Segítsetek kérlek.



2012. jún. 1. 20:23
 1/3 anonim ***** válasza:

a téjépítészetire többszörös a túljelentkezés, nehéz támogatottra bejutni. én is lecsúsztam és kertészetire jutottam. :/

de idén átíratkozok vidékfejlesztésre, mert nem bírom tovább, az a több száz növényt latinul magyarul bemagolni, a sok részletes kémia, géptan és még pár hülyeség...

szerintem menj rá a felvi.hu-ra és ott mindent megtalálsz, én szerbiában jártam gimnáziumba(egy ideig ott éltem) és ott nem tettem semmiből sem felsőfokú érettségit. Egyedül csak felső fokú nyelvvizsgát tettem szerbből, de nem tudom kell-e valami? :(

2012. jún. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ismét én. :)


a géptan... csavaronkénti részletességgel kell megismerni és megtanulni egy traktor, vagy egy szivattyú, belső égésű motor vagy éppen egy transzformátor szerkezetét. Nem normálisak... Szerintem aki gépészmérnöknek tanul, annak sem kell részletesebben. :(

2012. jún. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én tájépítésznek tanulok.


A tájépítész parkokat,köztereket,kerteket tervez(!). Tájat rehabilitál, telelpülést fejleszt. Itt is van latin név magolás.


A kertészmérnök a kivitelezéssével foglalkozik annak, amit megterveznek.

2012. jún. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!