Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a különbség a BME-Vegyészmé...

Mi a különbség a BME-Vegyészmérnöki és az ELTE-Vegyész szak közt? Az ELTE-n nagyobb óraszámban tanulhatnék kémiát?

Figyelt kérdés

A BME-re járok Vegyészmérnökire, és az a problémám, hogy alig tanulunk kémiát. Csupa fizika és fizikával kapcsolatos tárgyak (túl sok a gyakorlat ráadásul). Én inkább az elméleti kémiában vagyok erős, nem vagyok annyira műszaki beállítottságú és gyakorlatias számban tanulhatnék kémiát a kémia szakon, mint a BME-n?sem. Jó lenne úgy tanulni a kémiát, hogy mellette csak kevés fizikával kapcsolatos tárgy lenne.

Lehet, hogy át kéne menjek az ELTE-re?


2012. ápr. 19. 22:02
 1/3 A kérdező kommentje:
Hoppá! Ez mintha ott se lenne: "számban tanulhatnék kémiát a kémia szakon, mint a BME-n?" Azt akartam írni, hogy nem vok. gyakorlatias.
2012. ápr. 19. 22:06
 2/3 anonim ***** válasza:
77%

Gyógyszerész vagyok, de a barátaim között vannak vegyészek ill. vegyészmérnökök is. A vegyész szakokon elméletibb, kémiásabb jellegű képzés folyik, de azért szerintem egy vegyésznek is elengedhetetlen a jó gyakorlati érzék, ami fejleszthető :) Ha ennyire elméleti irányba szeretnél elmenni, akkor TTK sima kémia szakja nem lenne esetleg megfelelőbb a számodra? Tárgyi tudást illetően mondjuk elég nagy átfedés van a kettő között.


Két dolgot viszont szerintem mindenképpen fontolj meg. Szerintem egyre nehezebb vegyész/vegyészmérnöki diplomával elhelyezkedni, és a versenyszférában kivétel nélkül mindenhol a BME-s vegyészmérnököket részesítik előnyben, a kutatási/közigazgatási területen pedig az állami szférában létszámstop van, tehát valószínűleg az iparban lesznek a legjobb esélyeid elhelyezkedni, amíg munkatapasztalatot nem szerzel. Ide pedig jobb a BME-s diploma, a munkáltatók jobban elismerik. A másik dolog: nem írtad, hogy hányadéves vagy, de úgy emlékszem, hogy csak az első 3 év volt horror (géprajz, géplabor, vegyipari művelettan, stb.), utána a BMEsek is elkezdtek kémiázni, illetve a szakirányválasztással negyedévtől mindenki "kivirult". A fizikát meg hát.. szerintem nem igazán lehet megkerülni a kémiában. Nem tudom, hogy a vegyészmérnököknél jelenleg hogyan épül fel a képzés, mi (SOTE GYTK) is sok fizkémet tanultunk, amire ráépült a kolloidika, majd a teljes hatalmas gyógyszertechnológiai anyag - egyszerűen nem tudsz úgy egy gyógyszeripari/kozmetikai terméket vizsgálni, pláne készítményt fejleszteni, hogy ne kelljen figyelembe venned a fizikai kémiai tulajdonságait.


Szóval összességében: a döntés természetesen a tiéd, de én maradnék a BME-nél.

2012. ápr. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sok dologban egyetértek az előző hozzászólóval, csak annyit fűznék hozzá, hogy a gyógyszergyárak a vegyészt előnyben részesítik a vegyészmérnökkel szemben. Azért nem teljesen ugyanaz a két szakma!
2013. júl. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!