Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valaki hozzáértő jóslatát...

Valaki hozzáértő jóslatát várom a ponthatár alakulásokban? Mindenféle becslést elfogadok csak indokoljátok kérlek!

Figyelt kérdés
ELTE-TTK-ra szeretnék menni, biológiára. Tavalyi ponthatárok szerint olyan 360 körül alakult (biológus ANA), azonban a rendszer átszervezése után nekem mint naív földi embernek fogalmam sincs hogyan alakulnak természettudományos területen a ponthatárok. Sajnos a családi keret csak az állailag támogatott formát engedi meg, még a szerződés aláírása ellenére is. A kérdés főként az, hogyha lesz is növekedés (avagy csökkenés) akkor milyen mértékben? (Mindenféle becsült értékeket is szívesen hallok/olvasok!) Ugye elméletileg a természettudományos szakokat idén megnyomják. A kérdés csak, hogy a +20 pontos rendszerben ez mit jelenthet?

2012. jún. 2. 19:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia,


igyekszem tényekre alapozva írni.


1. ELTE-TTK biológián 0 azaz nulla fővel emelkedett a felvehető emberek száma. Tavaly 280 államis, 10 költségtérítéses felvett fő volt. Idei max. keretszám 290, azaz ugyanannyi, mint tavaly, és van rá esély, hogy még kevesebb is a lehetséges teljes államilag támogatott fők száma! Ez így történt a mérnöki szakoknál is, helyette van csomó részköltséges képzés, ahol se káposzta, se kecske nem marad meg.

2. Jelentkezők száma. Ebben nincs szignifikáns különbség: durván 1200 összjelentkező, mostanra +30 első helyessel. Ez azt jelenti, hogy sokan, akiknek le kellett mondaniuk pl. gazdasági képzésekről, nem feltétlen ide jelentkeztek. Ha ide jelentkeztek volna, az sejtethetné a rosszabb érettségi eredményeket, mivel fél év alatt normálisan, a többi tárgy mellett aligha lehet felkészülni természettudományi tárgyra, ami a bioszra is szükséges.

3. Tavaly 364 volt a ponthatár. Szerintem ha van 400 pontod, garantált a bekerülésed. Ehhez kell, hogy legyen legalább egy felsőfokú nyelvvizsgád vagy egy emelted. 364 pontja azoknak van, akik rossz érettségit írnak max. középfokú nyelvvizsgával. Vagy csak érettségijük van.

4. Az összképet elnézve, 500 pontos rendszert alapul véve én elképzelhetőnek tartom a 10-20 pontos növekedést.


Források:


Tavalyi felvettek: [link]


Idei keretszámok: [link]


Idei jelentkezők: [link]

2012. jún. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm, ilyesmi választ vártam, és én is ilyen elemzéseket végeztem csak megerősítést vártam. mégegyszer köszi a gyors válaszodat ! :)
2012. jún. 2. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!