Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt szinten szeretnék újra...

Emelt szinten szeretnék újra érettségizni biológiából és informatikából ősszel. A tételek azok lesznek amik tavasszal vagy nem? Mikor és hogy kell jelentkezni? Mindegy, hogy melyik iskolánál?

Figyelt kérdés
2012. jún. 4. 19:59
 1/3 reptoid ***** válasza:

Elvileg igen, gyakorlatilag nem.

Azért nem, mert egyrészt ősszel nem szerveznek mindenhol érettségit, másrészt pedig az iskola nem köteles fogadni.

A legegyszerűbb, ha bemész a területileg illetékes kormányhivatalba, és ott jelentkezel. Szeptember 5-ig ráérsz vele.

2012. jún. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
önkormányzatnál kell jelentkezni, megmondod miből akarsz, és nem újra hanem Szintemelő érettséginek mondják. Megkérdezik hol laksz és melyik városban szeretnél érettégizni majd pedig ha az adott városban van rá lehetőség akkor odamész ha nem akkor utazni kell. Írásbeli és Szóbeli és a betekintés is máshol lesz nem egy intézményben. Jah és k~rva drága, 2db emelt szint majdnem 60k huf!
2012. jún. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

én úgy értelmezem, h a kérdésed az, h a központi tételsor változik-e. nem, azok mind egy egész évre szólnak.


szeptember első napjaiban zárul le a jelentkezés, megpróbálhatod, hogy tudsz-e jelentkezni a saját volt iskoládban, ha nem, akkor elmész a kormányhivatalba. én pl ősszel simán tudtam egy olyan budapesti gimiben jelentkezni, amihez semmi közöm sincs, de tavasszal elküldtek, h teltház van. olyan szempontból mindegy, hogy úgysem oda osztanak be emeltre, ahol jelentkezel.


ha nem is tervezted eddig, lehet, hogy érdemes lenne beiratkoznod egy okj-ra, hogy szerezz egy iskolalátogatásit, mert azzal ingyen érettségizhetsz. ha már egyszer emelteztél a tárgyból, akkor az ingyen érettségizésben nem vagyok biztos, mivel elméletileg nem lehet, de gyakorlatilag ismerek olyat, aki nem fizetett érte, holott már másodjára emeltezett.

2012. jún. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!