Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha fellebbezek az emelt...

Ha fellebbezek az emelt érettségimmel kapcsolatban, mert szerintem igazságtalanul vontak le egy feladatban pontot, akkor az egész dolgozatot újra átnézik vagy csak azt a kijelölt feladatot?

Figyelt kérdés
2012. jún. 5. 15:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Az egészet. Sokszor mondják, hogy fellebbezés során több a veszteség, mint a nyereség. Nem tudom van-e alapja, de jól gondold meg.
2012. jún. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nem hiszem, hogy nekivágok, így is jó az összeredmény. csak van egy számolásilag és gondolatmenetileg hibátlan feladatom, amiben 2 pontot levontak (fizika), mert az egyik részeredmény mellé egy nem teljesen pontos hozzáfűzést írtam. és ideges vagyok, mert ha nem írtam volna oda semmit (nem is kellett volna egyébként), akkor meglenne rá a 3 pont...
2012. jún. 5. 17:33
 3/3 anonim válasza:

Igen az egészet.


Szerintem 2 dolgot gondolj át:


1) Kérd ki a fizikatanárod véleményét, hogy van-e olyasmi az érettségiben ami rizikós volt, de "megadták", ha van akkor tényleg nincs értelme fellebbezni mert még a végén azt is levonják , de ha nincsen akkor hajrá mert olyat ami kétségtelenül jó válasz (megoldókulcs alapján) nem vonhatnak le, bármilyen szemetek is.

2) Kellhet az a +2 pont a felvételihez? Ha messze elég a pontod már így is akkor nincs értelme kockáztatni és az idődet pazarolni fellebbezéssel, ha kellene az a +2 akkor az 1) B esetben mindenképp próbáld meg.


Nekem is volt 1 pont a bioszomban amit megadhattak volna, de én speciel nem reklamáltam mert tele volt ilyen szubjektívan elbírálandó válaszos feladattal és volt 1-2 másik aminél meg megadták.

2012. jún. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!