Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Térítési díj? Pontosan miért...

Térítési díj? Pontosan miért is kell ilyet fizetni?

Figyelt kérdés
Gimnáziumba jár a gyermekem, ahol minden évben elkérnek 7000 Ft térítési díjat. Kérdeztem, hogy az meg mi, azt mondta a lányom, hogy úgy hallotta wcpapírra, fűtésre meg ilyenekre kell. Nem halok bele szerencsére évi 7000 Ft-ba, de nem értem, úgy tudtam ezeket az önkormányzatnak kéne fizetni, ezen kívül persze fizetünk még osztálypénzt, osztálykirándulásokat, tehát ez attól független. Másnál is van ilyen?

2012. jún. 6. 20:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Van ilyen. Én általánosban jártam önkormányzati suliba. Az önkormányzatnak nincs mindig pénze ilyen "luxus"-ra, hogy WC-papír vagy kréta, néhol a tanári fizetések is csúsznak akár egy-két hónapot. Ha érdekel, egyetemi fenntartású sulival is így van, mivel a magyar egyetemek nem a gazdagságukról híresek, ami van azt meg nem a középiskoláik szappanjára költik.
2012. jún. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Pedig ilyen célból törvényesen nem kérhetnének el pénzt...


Mi van azzal akinek terhet jelet akár ezer forintot is kifizetni? Tőle elveszik a WC papírt, ha dolgát végzi?

Ez röhej :(

2012. jún. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, törvény szerint nem szabadna kérni, de akinek nem jelent terhet az be szokta fizetni, így azért kitart év végéig a készlet. Nekünk egyébként középiskolás gólyaavatós feladat volt, hogy melyik osztály tud több WC-papírt szerezni. Egy részét elgurítgattuk, de a nagyja ment a mosdókba.
2012. jún. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Elég gyakori, és azért csinálják, mert az önkormányzatnak csak kéne fizetni, de nem fizet. Eléggé rá vannak kényszerítve az iskolák, hogy ilyen tekintetben a törvényesség határán mozogjanak, és arra apellálnak, hogy a szülőknek fontosabb a gyerekük, mint az önkormányzatnak.
2012. jún. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!