Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen állami támogatásos...

Egyetemen állami támogatásos szakon miket kell fizetni?

Figyelt kérdés

Minden, amiért fizetni és kb. mennyit.

Pl.: a könyvek mennyibe kerülnek? stb....


2012. máj. 29. 09:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A könyvek attól is függenek, h milyen szakra jársz. Pl. az orvosin egy anatómia atlasz elég húzós. Egyébként nem is minden tárgyhoz kell a könyv, van, ahol elég az vizsgára, ami előadáson elhangzik, és vannak okos fénymásolók, ahol lényegesen olcsóbban lehet beszerezni a szükséges anyagokat, mint a hivatalos jegyzetboltból, illetve felsőbb évesek is szoktak eladni használt könyveket, vagy ha csak pár napra kell, akkor ott a könyvtár. Szóval a könyvekkel, jegyzetekkel lehet ügyeskedni. Nálunk egyébként a hivatalos jegyzetek 1500- 2500 Ft környékén mozognak, a könyvek (kemény fedelű) pedig 3000-től felfelé.

Aztán: bérlet, utazási költség, kaja, ez ugye alapvető. A többi pedig attól függ, h hová és milyen szakra jársz. Ha pl. van vmi kémiás- laborgyakorlatos dolog, akkor oda kell laborköpeny, esetleg védőszemüveg. De ezek mondjuk egyszeri költségek.

2012. máj. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
gondolom a könyv ár az attól függ, h melyik egyetem melyik szak stb. Másért nem hiszem h kell, talán még a diplomaosztóért vmit
2012. máj. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ha egyszerűen akarok fogalmazni akkor szinte semmiért sem kell fizetned ebben az esetben, könykeket se fontos megvenned, ki is kölcsönözheted a könyvtárból, a könyvtárba való beíratkozás pár száz forint fél évre, fizetni még azért fizethetsz ha a majdani vizsgáid harmadszori felvételre kerülnek, mivel az első ismétlés még ingyenes, a másodikért már fizetni kell 1500 Ft-ot és az ez összeg emelkedik minden újboli próbálkozásnál!
2012. máj. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Még annyit, h van ahol a nem teljesített kreditekért is fizetni kell, aztán vannak különeljárási díjak (pl. ha későn adod le az indexedet- már ahol van még index), ez nálunk 3500 Ft, aztán könyvtári késedelmi díj.

De ezek ugye csak a saját hibádból fakadhatnak.

Meg még annyi, h ugye van x félév kötelező tesi, és a kartól/ sulitól függően választhatsz sporttevékenységek közül, és ezeknek nem mindegyike ingyenes. Van, ahol az úszáshoz kedvezményes bérletet kell/ tudsz venni, vagy kondibérletet. De mondom, ez tényleg attól függ, h hová jársz.

2012. máj. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Kedves #3, ez is egyetemfüggő, valahol a 2. vizsga is ingyenes, van olyan egyetemi könyvtár ahol nem tudod egész félévre/évre kivenni a könyveket, és nekem olyan is volt hogy gyakorlatra kötelező volt az eredeti könyv.

Egyébként az elsővel teljesen egyetértek: tömegközlekedés, kaja, esetleg lakbér vagy kolidíj, fénymásolatokkal nagyságrenddel olcsóbban kijössz, esetleg bulikra is költesz. De ha tudsz pontos szakot, várost mondani, mi is tudunk pontosabb összeget mondani.

2012. máj. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem is elmondták, ez valóban szinte teljes mértékben egyetemfüggő. Én idén egy darab jegyzetért sem fizettem: fénymásolók, online kidolgozások, ismerősök, akiktől megörököltem... Így megy ez infósok felé... Egyébként persze, itt is akadnak szép, 7-800 oldalas remekművel 6000+, de azokra meg ott van a jegyzettámogatás (SZTE-n 6500), ha nagyon kell, vagy az nkór áruház... :P
2012. máj. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
Bocsi a zavarásért, az egyik hozzászólótól szeretnék kérdezni. Írtad, hogy a nem teljesített tárgyak után is kell fizetni. Ez minden suliban így van? És kb mennyit kell fizetni arra amit nem teljesítettél? Amúgy ez arra vonatkozik amit mondjuk 3x tantárgyfelvétellel teljesítettél tárgyat, akkor az előző kettő sikertelen felvétel után kell fizetni??? Tantárgyanként számolják, vagy kerditenként?
2012. máj. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Csak erre voltam kiváncsi, annak ellenére, hogy már tárgytalan, hiszen annyi pénzem sincs, hogy csak odautazzak, mert sem anyám, sem apám nem dolgozik, (én most végzek középsuliban), kajára sincs pénz, az összes ismerősnek már tartozunk (nem kevéssel), de anyám meg apám naponta fejenkémt több, mint egy doboz büdös, undorító cigarettát elszív, tehát naponta szumma 4 doboz cigi. Hosszúhétvégén semmi ennivaló nem volt itthon.
2012. máj. 29. 12:52
 9/15 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy ilyen életed van. Ha tudsz, menj el melózni minél előbb, és később majd tudsz továbbtanulni! Ha nem is egyetemen, de egy szakmát mindenképpen el kell majd sajátítanod, hogy kilábalj ebből a helyzetből.

Hát nagyon sok sikert az élethez!

2012. máj. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Egyetemre laptop mennyire szükséges?
2012. máj. 31. 21:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!