Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Anatómia tanulásához érdemes...

Anatómia tanulásához érdemes latint előre tanulni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Sok helyen olvastam, hogy nincs értelme magolni az anatómiát, ha semmi latin alaptudásod nincs. Ezeket egyetemen megtanítják majd, vagy érdemes magadnak utánajárni? Köszi a segítséget!

2012. jún. 7. 11:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy kicsit lehet érdemes előre tanulni, mondjuk nekünk anatómai nincs, csak csontfelmondás, mert bioszos vagyok, de vagy 200 növénynek kellett megtanulni latinul-magyarul a nevét + besorolni, és egy idő után már látod a rendszerét a végződést, mert az általában logikus. Szóval ilyen szempontból lehet érdemes kicsit előre tanulni
2012. jún. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Tanulni mindig érdemes, de én latin alapok nélkül mentem az anatómiának. Nem éreztem hátrányát, hogy nem tanultam korábban latint.
2012. jún. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én a SOTEra járok. Tanulunk anatómia mellé orvosi latint, de csak 2. félévre jutottunk olyan szintre, hogy tényleg segítségünkre legyen az anatómiatanulásban, ezért első félévben nagyon nehéz volt megtanulni az anatómiát.. Legalábbis nekem. Első pár hétben nem is tudtam normálisan jegyzetelni, mert egyszerűen kínai volt amit mondtak. Pl. akkor azt hittem, hogy mindenre megvannak a kifejezések, amiket egyszerűen be kell magolni, mondjuk protuberantia occipitalis externus (asszem így van:D), de aztán később persze rájöttem, hogy az a kifejezés, hogy a nyakszirtcsont külső "dudora". Tehát az externus a külső, occipitalis - nyakszirtcsonti stb. Tehát ha már van egy alap szókészletem, sokkal egyszerűbb megérteni az egészet és nem kell mindent magolni, mert van amit magamtól is össze tudok rakni. Szóval a latin tudás nagy előny!
2012. jún. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ált. ahol anatómia van, ott van latin is. Nekünk is volt két félév.

Viszont én előtte gimiben tanultam latint 3 évig. Baromi nagy segítség volt, sokkal könnyebben ment az anatómia tanulás, mint másoknak. Egyrészt azért, mert nem volt teljesen ismeretlen a hangzása, tudtam, hogy hogyan kell leírni a dolgokat, így könnyen tudtam jegyzetelni, és a nyelvtan is segítségemre volt, mert logikusak az elnevezések.

Szerintem ha van időd, érdemes latinozni. De nem kell túlzásba vinni, nem kell magas szinten. Főnévragozás, fokozás, birtokos szerkezet elég is nagyjából.

2012. jún. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Ettől félek, hogy hiába van például orvosi latin, az is egy idő, mire megtanulod, de közben már tanulni kell az anatómiát. Én sosem tanultam latint, van valami tippetek, hogy hogy magamtól hogy járhatnék utána kicsit a dolgoknak? :D
2012. jún. 7. 18:22
 6/6 mrpíbádi válasza:
Szia! A SOTE-ra járok. Szerintem az anatómiához nem kell külön latinra járni, mert ott, akárcsak az orvosin oktatott 2 féléves latinon nagyon rámennek a nyelvtanra, ami ide abszolút felesleges. Anatómiához a nyelvanból csak a többes szám és a birtokos jelző kell. Én anno úgy kezdtem neki, hogy fogtam az anatómia atlaszt és abból kiírogattam a kifejezéseket, megkerestem azok jelentését, és miután azokat megtanultam, megint elővettem az atlaszt és hozzá néztem a képeket. Van kb 100-150 szó amik úgy általánosságban jól jönnek bármelyik szervrendszert tanulod, ha azokat tudod, úgy már sokkal könnyebb. Ilyenek pl a különböző alakzatok nevei pl.: crista, tuber,tuberculum, canalis, angulus,stb., síkok, oldalak,alapszövetek. Utána pedig ha megtanultad az adott szövet,szerv nevét, már könnyen le tudod írni, hogy mit látsz. Ha orvosira készülsz anatómia atlasz úgyis fog kelleni, meg egy kisszótár sem árt. Na meg az óriási előny tud lenni, ha olyasvalaki is segít, aki már tanulta ezt, mert az atlasz sajnos nem 3d-s, és magától nem felel a kérdésekre sem.
2012. jún. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!