Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A szóbeli érettségire hogy...

A szóbeli érettségire hogy lehet készülni, hogy zajlik?

Figyelt kérdés
Ugyan még nem most lesz hogy érettségizem, de az érdekelne, hogy hogy működik? Kapunk valamikor egy sor kidolgozott tételt, és azt be kell tanulni, majd a tanároknak elmondani, vagy hogy? Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

2012. jún. 7. 18:49
 1/7 anonim ***** válasza:
embere válogatja,ki hogy csinálja.van aki ki se adja a tételsort,csak témaköröket mond.van olyan aki kiadja a tételeket és dolgozd ki otthon.és van olyan is,a legkorrektebb,akivel órán együtt megcsináljátok.
2012. jún. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Először is olvasd végig a Wikipédiában az érettségit, utána kérdezz, ha még van mit. Nem kapsz egy sor kidolgozott tételt, ez annál komolyabb vizsga!
2012. jún. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és a másodiknak üzenem, hogy neten rákerestem, de nem találtam sehol, nem véletlenül tettem fel ide a kérdést..
2012. jún. 8. 05:40
 4/7 A kérdező kommentje:
Mellesleg gondoltam hogy nem egy "puszi" vizsga, de honnan kéne nekem tudni, hogy hogy működik?...
2012. jún. 8. 05:42
 5/7 anonim ***** válasza:
kérdezd meg a tanárodat, anyukádat, apukádat, idősebb rokonaidat. biztos elmondják. de legegyszerűbb a tanártól kérdezni
2012. jún. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Iskolája válogatja. Középszinten a tételek címét kötelező kiadni, aztán ha mégse adják ki mehetsz az ombudsmanhoz. :)

Minden tárgyhoz vannak témakörök, amikből össze kell állítani a tételsort.

Mi órán kidolgoztuk, de neten is sok kidolgozott tétel van de a tanár úgy is arra kíváncsi amit ő elmondott.

A másodiknak annyiban van igaza hogy min 10%-ot el kell érni szóbelin ami : 150-írásbeli max pontszámból kerül kiszámításra.

Ettől független a témakörök 90% bullshit, tehát annyiból áll a szóbeli része az érettséginek hogy 1 héttel előtte leülsz és bemagolsz 90 tételt amit később úgyis elfelejtesz. :))

2012. jún. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nemhogy nem kötelező a tételek címét kiadni, hanem egyenesen tilos a legtöbb tárgyból. A magyar kivétel.
2012. jún. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!