Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek 283 ponttal...

Szerintetek 283 ponttal bejuthatok?

Figyelt kérdés
A DE-MK gépészmérnökire szeretnék menni (állami), kb 283 pontom lesz a szóbeli vizsgák után. Tavaly 271 pont volt. Szerintetek bejuthatok?

2012. jún. 8. 14:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%
Elég necces mert ugye nőtt a max. és a min. pont is, de gépészetin nem vágták meg a helyeket. De én meggondolnám 283 ponttal a mérnökit, egyik legnehezebb szak.
2012. jún. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
33%
Ha nem tudtál elérni vacak 300 pontot miből gondolod, hogy nem fognak kiszórni első ZH-n?!4negyvennégy
2012. jún. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
tisztába vagyok azzal hogy a mérnöki az egy nehéz szak, csak eddig nem foglalkoztam a tanulással.. ez viszont érdekel, szóval hogyha bejutnék ezzel nem lenne bajom. mindig azt tanultam meg csak ami érdekel :)
2012. jún. 8. 14:44
 4/21 anonim ***** válasza:
75%
Na hát, téged érdekel a deriválás meg a fém alkotórészeinek koszinuszának az integrál függvényének hőmérsékletének kétszeresének a maximuma? Érdekes egyén lehetsz. :D
2012. jún. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
66%
Dehogy az érdekli. azt hiszi, hogy ezzel majd ő lesz a nagy endzsiner és rogyásig szedi magát pénzzel...
2012. jún. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
pedig érdekel.. de ti így ismeretlenül 100%, hogy jobban tudjátok :)
2012. jún. 8. 15:10
 7/21 anonim ***** válasza:
81%

Nem értem, hogy miért baj, ha ő oda akar menni.. Miért rosszabb ez, bármely más szaknál? Egyértelmű, hogy a legtöbb ember olyan szakot választ (vagy kellene választania), ami érdekli. Ha meg végül kiderül, hogy mégsem megy neki, akkor így járt, de jobb mintha olyan szakra menne, ami teljesen hidegen hagyja..


Egyébként igen, bejuthatsz, van rá esély, de ezt senki sem tudja előre, hogy hány pont lesz elég.

2012. jún. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
58%

Ne hallgass ezekre a trógerekre.

Én szermény szerint 284 ponttal kerültem be mérnökire, és igaz csúsztam egy félévet egyetlen tárgy miatt, de a 8 félévből 6x kaptam ösztöndíjat. (Azaz 1 félévben nem értem el jó eredményt, elsőben meg nem kap az ember ert nincs átlaga.)

Szakdolgozatom jól megfelelt, össz indexem 3,5-es.


Csak odafigyelés és nagy szorgalom kérdése volt az egész... (Amúgy 4,2-re érettségiztem, csak nem volt emeltem, és nyelvvizsgám sem... Azért lett ennyi a pontom.)


Azóta letetem a nyelvvizsgát, államvizsgáznom kell és megyek dolgozni. Az államvizsgám ha nem bukás lesz (mirét lenne az?!) akkor a diplomám értékelése jó (4-es) lesz.


Csak elszántság kérdése az egész. Szorgalom odafigyelés "meg akarom csinálni" mentalitással nem számít hány ponttal kerültél be.

Volt kolis szobatársam 345 vagy 347 ponttal került be, 2. félév után kirúgták mert nem szedett össze 30 kreditet. (Egy félévben kell 30-at összeszedni.)

Oda-vissza volt magától a 2 nyelvvizsgájával, meg emelt érettségijével, aztán nesze neked, kirúgták 1. év végén.

2012. jún. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Van pár gépelési hiba benne, elnézést :)
2012. jún. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
82%
Tőlem oda megy ahova akar, csak fel szeretném hívni mindenkinek a figyelmét, hogy attól, hogy téged mondjuk a közlekedés érdekel és közlekedésmérnöknek mész, nem jelenti azt, hogy csak erről fog szólni az anyag... nem. Sőt. Az anyag 60%-a tömény matek, fizika, kémia meg miegyebek... szerintem jó fej vagyok, hogy erre nyomatékosan felhívom a figyelmét, mielőtt beiratkozik és ahogy te mondtad, 1. év végén búcsúzhat mert nem lett meg a 30 kredit, ezt sztem egyébként félreírtad, félévenként biztos h nem kell sehol 30 kreditet teljesíteni, ez kb lehetetlen feladat lenne...
2012. jún. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!