Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha egyetemen szakot váltok,...

Ha egyetemen szakot váltok, akkor ugyanúgy maradhatok államilag támogatott képzésben az új szakon is?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat.
2012. jún. 8. 19:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha felvesznek, és nem használtad el az összes finanszírozott félévedet, akkor igen.
2012. jún. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszod, ment a zöld kéz:)
2012. jún. 8. 21:20
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én ebben sajnos nem vagyok olyan biztos. A szakváltás esetedben azt jelenti, hogy egyetemen belül beadsz egy szakváltási kérelmet, vagy pedig azt, hogy ugyanazon az egyetemen belül felvételizel egy másik szakra?

Mert ha szakváltási kérelmet adsz be, akkor én úgy tudom, hogy fizetősre nyerhetsz átvételt, hiszen az az államis hely, az arra az adott szakra járt, ahova Te eredetileg felvételt nyertél, tehát ha intézményen belül szakot váltasz, akkor elvileg az az államis hely ottmarad, nem viheted át a másik szakra, de ezt jobb lenne megkérdezned a sulid tanulmányi osztályán.

2012. jún. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló, köszönöm szépen a válaszod. Ma megkérdeztem a to-n és szerencsére államis maradhatok, ha esetleg majd átvesznek a másik szakra.
2012. jún. 11. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!