Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hol tudok rendes orvosnak...

Hol tudok rendes orvosnak tanulni, melyik felsőoktatási iskolában?

Figyelt kérdés
A rendes orvos alatt a sebészt értem. Kerestem már de csak az általános orvost találom mindenhol. Szóval aki tudja ezt ,hogy ez hogy működik az írjon.(csak komoly válasz) előre is köszönöm!

2012. jún. 8. 20:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Először el kell végezned az általános orvosit 6 év alatt, majd utána szakosodhatsz, ami még ki tudja hány év.
2012. jún. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért van mert előbb elvégzed az általános orvost kart (6 év). Megkapod a dilomád. Majd ezután tudsz csak szakosodni (belgyógyászat, sebészet, nőgyógyászat, onkológus stb. stb.).

X évig dolgozol egy kórházban szakorvosok felügyelete alatt, majd szakvizsgázol és szakorvos leszel. Innentől ár egyedül is praktizálhatsz.

2012. jún. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Először felvesznek egy orvosi egyetemre (SOTE-ÁOK, DE-ÁOK, PTE-ÁOK, SZTE-ÁOK). Ha elvégzed a 6éves képzést, utána van még egy páréves szakosodás, ott tanulod/gyakorlod részletesebben a sebészetet. Ha ezzel is megvagy, akkor leszel sebész (nem tudom, miért ők a "rendes" orvosok, ezt kifejtenéd?).
2012. jún. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért, a belgyógyász, a nőgyógyász, a traumatológus, a fül-orr-gégész stb. az nem rendes orvos?

Jesszus:D Amúgy a lényeget leírták előttem.

2012. jún. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én nem akartam az ált. orvosokat lealacsonyítani nem ez volt a célom mert tudom hogy nekik is fontos szerepük van, én csak elakartam valahogyan választani a szakorvost az ált. orvostól. Szóval ha valakit megsértettem ezzel attól elnézést kérek.
2012. jún. 8. 21:25
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugye tudod hogy gyakorlatilag nincs is olyan hogy "általános orvos"? :)Neked is általános orvosi diplomád lesz, ahogy mindenki másnak 6 év után. MAjd rezidens leszel, ahogy MINDENKI MÁS. (Vagy elmehetsz kutatni is, és tudományos doktori címet szerzel.) A diplomája után az orvosok 99% továbbképzi magát. Mert a sima dilomájával nem sok mindent tud kezdeni.

Szóval igazából senkit se alacsonyítottál le.

2012. jún. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
OKJ-s rendes orvos tanfolyamon, 2 éves képzés
2012. jún. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!