Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyetemistáknak is fizetni...

Az egyetemistáknak is fizetni kell az érettségiért?

Figyelt kérdés
Mármint azt tudom, hogy akkor nem kell fizetni ha vkinek van tanulói jogviszonya. De én levelezőre fogok menni és megcsinálnék majd egy emelt angolt, hogy meglegyen a nyelvvizsga. Ilyet lehet egyáltalán? Levelezőn is ugyanolyan tanulói jogviszony van, nem?
2012. jún. 8. 22:23
 1/7 reptoid ***** válasza:
100%

Nem, neked hallgatói jogviszonyod lesz, ahogy az összes többi egyetemistának is.

Tanulói jogviszonnyal ingyenes, amúgy fizetős, neked is az lesz.

2012. jún. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, fizetni kell. Ez 100%, mivel egyetemista vagyok és idén két tárgyból is újra vizsgáztam. Az ingyenes érettségi lehetőség csak középfokú képzés esetén jár, akár csak a családi pótlék. Az egyetem, a főiskola és a főiskola szakképzés mind felsőfok, ahol már nem jár ilyen támogatás... így a rendes érettségi árak vonatkoznak rád, amiket megtalálsz az OH oldalán. (12-22 ezer Ft / vizsga)
2012. jún. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%
Az első "rendes" érettségi van ingyen, ha te utána javítani szeretnél vagy szintemelőzni, akkor fizetni kell érte tök mindegy, hogy most van-e jogviszonyod vagy nincs.
2012. jún. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Utolsó, ez nem igaz. Mint mondtam, tanulói jogviszonyért (nem hallgatói), tehát középfokú képzésben való részvételért jár még egy ingyenes vizsgalehetőség.
2012. jún. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én az egyetemmel való jogviszonyra gondoltam.
2012. jún. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 reptoid ***** válasza:
Akkor sem jó. Nem feltétlen az első "rendes" érettségi az ingyenes. Ha utána ő elmegy pl. középfokú okj-s képzésre, akkor is ingyenes lesz neki az érettségi.
2012. jún. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2012. júl. 30. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!