Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A nemzetközi tanulmányok vagy...

A nemzetközi tanulmányok vagy jogász szak nehezebb?

Figyelt kérdés
2012. jún. 9. 12:25
 1/5 anonim ***** válasza:
A kérdés viccnek is rossz :) A jogász szak nyilván nehezebb, a nemzetközi tanulmányok büfé. Jogra járok, és elég kemény, aki nem képes 3-4-5 nap alatt megtanulni 200-300 oldalt, plusz jogszabályok, az ne is jelentkezzen jogra. Nemzetközi tanulmányokra egy ismerősöm jár, aki 2-3as volt a gimiben, most jelessel végzi, úgy h alig tanul, puskázik, és bulizik. Tehát a nemzetközi tanulmányokról sztem leszűrhető a könnyűsége.
2012. jún. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, és akkor még nem beszéltem jogon a szigorlatokról, évfolyamdogáról stb...
2012. jún. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem, az ismerősöd melyik egyetemre jár? Csak mert azt hallottam, van ahol komolyan veszik és van, ahol büfé. Nem tudom. :)
2012. jún. 18. 11:20
 4/5 anonim ***** válasza:

A nemzetközi tanulmányok nem csak mesterszak? Én úgy tudtam, hogy ha valaki elvégzi pl. a jogot, akkor négy félév, és elvégezheti a nemzetközi tanulmányokat mesterszakon.


A kérdésre válaszolva: A jog egyértelműen nehezebb, a leggyengébb egyetemen is. Azért a 300-500 oldalt 5 nap alatt vitatnám, azért nem ennyire kemény. (ELTE)

2012. aug. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk 300-500 oldal van egy tantárgyból... vizsgaidőszaknál meg 5-6 nap van ennek a megtanulására, ha évközben nem kezdi a tételeket tanulni a hallgató... Én általában nem szoktam, évközben a gyakorlatokra készülök (ZH), a szóbeli vizsgára való tanulás marad a vizsgaidőszakokra.
2012. aug. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!