Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gárdonyi miért nincs benne a...

Gárdonyi miért nincs benne a középiskolás tananyagban?

Figyelt kérdés
Csak érintőlegesen vesszük, 5-ben, az Egri csillagok olvasásakor. Pedig szerintem nagyon érdekes élettörténete van, nagyon jó gondolatai voltak. Kiemelkedő alaknak tartom az irodalmárok között. Miért kap ilyen méltatlanul kevés figyelmet?
2012. jún. 14. 15:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg mert nem volt elkötelezett baloldali.

De kihagyni mégsem lehetett teljesen.

2012. jún. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mire célzol ezzel? Nem hinném, hogy az irodalmárokat egykori politikai hovatartozásuk alapján válogatják be a tananyagba.
2012. jún. 14. 16:09
 3/5 anonim ***** válasza:

Dehogynem. József Attilát és Ady-t nyomták keményen a szocializmus 40 éve alatt, és ez máig kihat.

Most pedig Wass Albertet és Nyírő Józsefet emelik be a tananyagba. (amúgy helyesen, hogy legyen némi egyensúly)

2012. jún. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ehhez nem tudok hozzászólni, mert nem hallottam még erről. Engem mindenesetre nagyon bánt, hogy nem tanulunk róla (többet).
2012. jún. 16. 19:37
 5/5 anonim ***** válasza:

Sajnos nem lehet mindenkit megtanítani, mert más órákra is kell az óraszám. (amik esteleg hasznosabbak is)

Akit jobban érdekel az meg úgyis utánnaolvas,, vagy fakultációra szakkörre megy.

2012. aug. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!