Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosira érdemes valamiből...

Orvosira érdemes valamiből előre tanulni?

Figyelt kérdés
Most érettségiztem, és elég valószínű hogy felvesznek SOTE-ra vagy SZOTE-ra, és arra lennék kiváncsi, hogy van-e valami amiből kéne készülnöm ha lesz időm nyáron? Mármint gondolom amit tanultam gimiben kémiát (emelteztem) és bioszt nem árt ha átolvasom mégegyszer az egészet. De pl. valami jó tanács hogy mi könnyítené meg az első hónapokat?
2012. jún. 18. 23:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Biosszal sokra nem mész, az első hét után rájössz hogy a gimis anyag semmi az egyetemi anathoz, sejtbioszhoz. Kémiát érdemes átnézni, okozhat meglepetéseket. Előre tanulni úgy hogy előre megveszed a könyveket tök fölösleges, a nagyrészét nem értenéd. Ha SOTE-ra mész, majd gólyatáborban sokat segítenek a felsőbbévesek, addig ne foglalkozz ilyenekkel, mindenki (nagyjából) egyenlő esélyekkel indul, onnantól csak a fogékonyság és a szorgalom számít.
2012. jún. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Felesleges. Használd ki a nyarad, mert ezután nem lesznek túl hosszúak...

Amúgy szotés gólyatáborban is segítenek...

2012. jún. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
okés, köszi szépen :) gondoltam hogy a gimis biosz anyaggal nem megyek semmire, csak azért gondoltam átnézni, hogy legalább azzal az alappal ne legyen problémám orvosin, hátha nyár alatt sokat felejtek :D
2012. jún. 19. 00:28
 4/9 A kérdező kommentje:
szóval leginkább úgy szólna a kérdés, hogy érdemes-e átrágni magam ha van időm, vagy nem nagy probléma hogyha felejtek a nyáron? mert mondjuk ökológiát biztos hogy nem lesz kedvem átfutni
2012. jún. 19. 00:41
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha nagyon ráérsz és van hozzá kedved, akkor a kémiát érdemes átolvasni. De az emelt érettségi anyagát úgyis leadják (pl. gyenge savak pH számítása). Legfeljebb jobban megy az eleje, de nem leszel tőle nagy hátrányban ha nem tanulsz semmit a nyáron.
2012. jún. 19. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne nézz át semmit. Komolyan mondom, halálosan felesleges. Mi a francért szívatnád magad a nyáron, mikor egyetemen úgy is kell majd eleget szívnod?

Én fizikával mentem, kémiából hármas voltam, kb. semmit nem tudtam. Gondoltam, hogy "majd a nyáron átnézem". Nah persze... gondolhatod, hogy semmi nem lett belőle.

És? Év közben megtanultam, levizsgáztam elsőre.

Tényleg élvezd ki, komolyan mondtam, hogy ezentúl nem lesz hosszú a nyári szüneted.

2012. jún. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mégegyszer köszi :)
2012. jún. 19. 13:18
 8/9 anonim ***** válasza:
Én most vettem egy könyvet. Orvosi latin nyelvi alapismeretek. Nagyon tetszik :) Szerintem hasznos is, azt olvasgatom, tanulgatom ha épp unatkozok. :)
2012. jún. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az orvosi latin az egy jó ötlet-

Esetleg egy kis anatómiába belenézni is jó lehet

2013. jún. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!