Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Juhász Gyula pedagógusképzés...

A Juhász Gyula pedagógusképzésen (SZTE) felvételinél van-e olyan, hogy felvételi elbeszélgetés vagy hasonló?

Figyelt kérdés

És ha igen, akkor ez mit tartalmazhat?


Nagyon félek ettől, mivel tuti, hogy leblokkolok.


2009. júl. 6. 10:23
 1/10 anonim ***** válasza:
én múltkor voltam (gyógyoedagógiai szak) annyi volt, hogy megkérdezték, milyen lett az érettségim, hova jártam iskolába, meg hol lakom, és mondták, hogy ennyi oké megfeleltem, pedig én nagyon artiklulálatlanul beszélek. Sztem minimum süketnémának kellett volna lennem, hogy megbukjak, mindenki átment!! Ettől egyáltalán ne félj!!
2009. júl. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Húú, köszönöm a gyors választ, még vicces is volt:)

Ha másoknak is vannak tapasztalatai szívesen várom!

2009. júl. 6. 10:42
 3/10 anonim ***** válasza:
A JuGyu-s felvételi annyit ér, mint maga az egész fősuli: semmit. Nálem is volt ilyen "elbeszélgetés", orosz szakra jelentkeztem anno, és teljseen meglepődtek, hogy tudtam oroszul... Ez azért sok mindent elmond a színvonalról, nem? Ha csak lehet, kérlek, a saját érdekedben ne menj a JuGyu-ra!
2009. júl. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Azért nem teljesen értek egyet a JuGyu-s hozzászólásokkal.

Informatika szakon végeztem és ott voltak húzós tantárgyak, és a tanárok is magas színvonalon adták le az anyagot. Kaptunk is nagyon sokat, de kértek is tőlünk. Akkor is csak elbeszélgetés volt, és hasonlóan bátorítottak, mint mostanában. Egyébként meg mindenki csak az érdeklődési körében fog legtöbbet tanulni és elsajátítani, a többit meg azért tanulja, mert kell.

2009. júl. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia! Te milyen szakra akarsz menni? Én képi ábrázolásra, és ott lesz felvételi elbeszélgetés, feladatokat kell megoldani meg vinni kell otthonról munkákat is.
2009. júl. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket, jöhetnek még!:D

Utolsónak: én most megyek negyedikbe, úgyhogy a nyár alatt jó lenne eldöntenem, de amik tetszenek az: szociálpedagógia, tanító.

2009. júl. 6. 12:22
 7/10 anonim ***** válasza:

Elsőnek:

A mi Imrusunk így megenyhült az évek során? Amikor én voltam velem az elbeszélgetés nála még az RH összeférhetetlenségről szólt, valamint a fogyatékosok törvényes jogairól, hát mit mondjak nem volt vicces, bár ő többször is nevetett. Pedig már én is a felvételi nélküli rendszerben voltam. Amúgy én ajánlom a Jugyut, nincs vele semmi gond, nyelvszak valóban nem tanárképzőre való ,hanem btk-ra,de gondolom oda téged nem vettek fel, itt meg csak olyan szinten tanulsz meg amennyi általános iskolába kell, az meg nem az anyanyelvi szintű orosz valljuk be. Úgyh szerintem annyit tanítottak neked is amennyi kell, csak többet akartál volna tudni. Na de az otthoni mellékest nem akadályozták meg.

2009. júl. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok-- Igen, ennyire megenyhültek, nekem például fogalmam sincs az RH-összeférhetetlenségről (na jó tudom, mi az, meg 1-2 dolgot, de azért...) Szóval semmi komoly nem volt, látszott rajtuk, hogy csak minél gyorsabban túl akarnak lenni rajta. Meg elmondtam az érettségi eredményeimet, és azok nagyon jól sikerültek, 407 pontom lett és oda meg csak 300 volt tavaly is a határ, úgyhogy biztos azt gondolták, hogy nem vagyok teljesen sötét (pedig azért...XD)
2009. júl. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

11.13-as vagyok, azt hiszem, ez nekem szól:

"nyelvszak valóban nem tanárképzőre való ,hanem btk-ra,de gondolom oda téged nem vettek fel, itt meg csak olyan szinten tanulsz meg amennyi általános iskolába kell, az meg nem az anyanyelvi szintű orosz valljuk be. Úgyh szerintem annyit tanítottak neked is amennyi kell, csak többet akartál volna tudni. Na de az otthoni mellékest nem akadályozták meg."

1. Igen, a nyelvszak tényleg a BTK-ra való, nem is értem, tanárképzőn miért indítják, mikor általános iskolában gyakorlatilag senki nem tanul oroszul (a gyakorló iskolákon kívül, ami egyetemenként/fősulinként 1 darab, átlagosan 10 fős csoportlétszámmal)... Egyébként honnan veszed, hogy nem vettek fel BTK-ra? Éppen azért nem mentem a JuGyu-ra, mert felvettek a BTK-ra...

2. Nem anyanyelvi szintű orosz: meggyőződésem, hogy aki nem beszél egy nyelvet közel anyanyelvi szinten, az ne menjen nyelvtanárnak, mert a diákok könnyen zavarba hozhatják.

3. Annyit tanítottak nekem, amit kell: nos, végül nem a JuGyura mentem, mert felvettek az első helyemre, a JuGyu meg a harmadik volt. :P Annyit még hozzáfűznék, hogy a felvételin elbeszélgettem egy lánnyal, aki akkor már elvégzett egy évet a JuGyu orosz szakán, de átjelentkezett költségesről államira, így újra felvételiznie kellett. Tőlem, a frissen érettségizettől kérdezte meg, hogy mondják oroszul azt, hogy "19 éves vagyok". Ezt egyévi intenzív nyelvtanulás után kérdezte úgy, hogy a csaj félig orosz volt...

4. Többet akartam tudni: normális esetben az ember azért megy továbbtanulni, mert többet akar tudni a világ dolgairól. Vagy tévednék? A középfokú orosztudásomat felsőfokúra kívántam fejleszteni, ez talán nem nagy elvárás egy nyelvszaktól...

5. Na de az otthoni mellékest nem akadályozták meg: aham, szóval tanuljak meg oroszul egyedül, ha akarok, és végezzem el egyedül azt a munkát, amiért a tanár markolja fel a nem is kevés pénzt havonta? Ezzel az erővel senki ne menjen egyetemre, hanem szerezze be a szakirodalmat, tanulja meg, majd hamisítson egy diplomát, az is teljesen rendben van?

2009. júl. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

látom itt sok mindent tudtok.

meg tudja vki mondani h a tanító szakon hány dalt kell vinni?úgy tudom húszat.és a listából a vizsgáztató választ?

vagy hogy zajlik az egész?mennyire szigorúak és mennyi ideig fognak kínozni?sry a sok kérdésért de nagyon izgulok mert nincs hangom és vér cikinek érzem az egészet.egyébként magyar és angol szakon szeretnék szakosodni.előre is köszönök mindent

2010. jún. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!