Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha az egyetemnél felvételi...

Ha az egyetemnél felvételi követelmény a társadalomismeret, akkor az minden hasonló nevű tantárgyra érvényes?

Figyelt kérdés
Nekem az érettségi bizonyítványomban "Ember- és társadalomismeret, etika" néven szerepel, az egyetem oldalán pedig szimplán "Társadalomismeret" néven van feltüntetve. Akkor jó oda az enyém? Mert ez és az angol lett a legjobb (90-90%), lehetne még a magyar is erre a szakra, de az csak 86%-os lett, szóval remélem ez így jó lesz.
2009. jún. 25. 20:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez az etikát jelenti, én is ebből voltam most, 96% lett :)


Ha valahol társadalomismeret van kiírva, az az etika.

2009. jún. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Még véletlenül, sem ugyanaz a két tantárgy. Én is etikából akartam érettségizni előrehozottan tavaly, de lebeszéltek, hogy azt nem számolják be, csak 1-2 szakhoz. És ahogy átjelentkeztünk társadalomismeretre meg is tudtuk, mi a kettő között a különbség. Szóval a magyarodat fogják mellé számolni.
2009. jún. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Na neee ez most komoly??? De akkor miért ilyen hülye hosszú neve van?
2009. jún. 25. 22:31
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát gondolj bele, ez a tantárgy amiből te érettségiztél ugye 3 részből áll így: emberismeret, társadalomismeret, etika. Különben nem tudom, hogy miért. De nem veszik figyelembe, bár most kivánom neked, hogy én tudjam rosszul.

Társadalomból mi tanultunk pszichológiát, gazdaság elméletet (de van neki valami speciális neve, amit nem tudok mi) és volt még egy része az egyszerűbb volt.

(előző válaszoló vagyok)

2009. jún. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Azért köszi. Csak most nagyon idegesít, hogy erről nekem soha senki nem szólt, én meg ezért sz*rakodtam azzal a hülye projektmunkával is, hogy tök fölösleges legyen aztán. Ráadásul megnéztem, az érettségire kb. ugyan azt a projektmunkát kellett megcsinálni a két tárgyból.

Különben a tételsoromban nekem is volt egy csomó gazdasági dolog is. Meg azt se igazán értem, hogy akkor ha amit én tanultam, az 3 dolog egyben, akkor miért nem jó, hiszen közöttük van az az egy, ami kéne. De ááá a mi iskolánknál én már ezen sem tudok csodálkozni, igazán mondhatták volna, hogy ne ezt tanuld hülyelány, mert ez nem jó.

2009. jún. 25. 23:03
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy pont azért nem jó nekik, mert 3 egyben van, vagyis talán külön-külön nem jutott annyi idő egy részére. Mondjuk ez csak feltételezés.

De igazából nem tudom, az oktatási rendszeren én is ki vagyok bukva rendesen.


Azért sok szerencséd kívánok neked!

(megint az előző)

2009. jún. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!