Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyetemeken/főiskolán/felső...

Az egyetemeken/főiskolán/felsőfokú szakképzéseken van testnevelés óra vagy bármi mozgás, amin részt kellene venni?

Figyelt kérdés
2012. jún. 21. 10:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Kötelező nincs, választható van.
2012. jún. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Alap- és mesterképzésben, illetve osztatlan képzésen mindenütt van, felsőfokú szakképzésen nem tudom. Hogy hány félév kell, azt az intézmény határozza meg. De nem vészes, sok helyen egyszerű elintézni a felmentést, van, ahol elég csak bemutatni egy uszoda- vagy kondibérletet (ami még véletlenül sem azért jó, mert az egyetem termeli a bevételt a vele szerződött cégnek, hanem mert te azt használni fogod) és van, ahol nem vizsgálják különösebben, ki hányszor vett részt, majd' mindenki megkapja az aláírást. De ahol részt kell venni, az sem mindig sportakadémia, stopperrel, mérőszalaggal és síppal járkáló, vasfegyelmű tanárokkal. Vannak ott is normálisak.
2012. jún. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Én biztos valahogy elintézem, hogy ne kelljen mennem. Eljárok rendszeresen mozogni, de a testnevelés órákat mindig is utáltam. Nincs egy szép emlékem sem róluk. Csak az unalmas, gagyi, értelmetlen feladatokat csináltuk mindig is.
2012. jún. 21. 10:38
 4/11 anonim ***** válasza:
Felső fokú szakképzésben egy félév.
2012. jún. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Sok helyen kötelező, én mérnöki szakra járok, kötelező 0 kredites tárgy, csak aláírásért, de ha nincs meg nem kap az ember diplomát. Nálunk szabadfoglalkozás volt mindig, lányok kosaraztak vagy röplabdáztak, fiúk fociztak, szóval nem egy nagy durranás. Nagyobb egyetemeken csomó jó program közül lehet választani "tesi" címen, tánc, jóga, falmászás, ezer féle sport. Na nálunk ilyen nincs, amit nagyon sajnálok.


Amúgy én sosem szerettem tesin ezeket a szabadfoglalkozásokat, nekünk az úszást is elfogadták. Az uszodában volt egy füzet, abba fel kellett iratkozni mindig, félév végére 10-szer kellett szerepelni a füzetben, akkor el lett fogadva a félév. Volt olyan aki fizetett, beírta és lelépett. Én úsztam is ha már kifizettem, kifejezetten szerettem. Akkor mentem amikor nekem jó volt és annyit úsztam, amennyi jól esett. Ennyi volt a komoly tesióra. Ja, és a 8-ból 2 félévben volt kötelező!

2012. jún. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ezt ne úgy képzeld el mint a középiskolai torna óra. Itt te választhatsz, hogy mire akarsz járni és azt csináljátok nem kell kötélre mászni meg ilyen hülyeségek. Óra felvételkor választhatsz sok lehetőség közül:boksz,tánc, túrázás,kosár, foci, futás amihez kedved van.
2012. jún. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ezek a testnevelés órák már általában nem ilyenek. Nem arról van szó, hogy a fehér atlétát begyűritek a hónaljig felhúzott kék rövidnadrágba és fehér zokniban, fehér vászoncipőben futkároztok, karkörzéseket végeztek meg kúsztok-másztok a tornateremben. Lányok esetén kb. ugyanez, csak kék, műszálas tornadresszben (műanyag padlón kúszás esetén gömbvillám előidézésére is alkalmas), esetleg fehér pólóban és kék rövidnadrágban (szintén hónaljig felhúzva).

Ezek inkább sportfoglalkozások: bementek és úsztok, fociztok, futtok, asztaliteniszeztek meg hasonlók. Vagyis olyasmi, mintha eljárnál sportolni, csak ezért nem kell külön fizetned és kreditet kapsz érte. Van, hogy a tanár ott sincs, csak a névsort írja össze, de némelyik szokott tartani bemelegítő gyakorlatokat, mert általában nem sportemberek járnak oda és nem lenne jó, ha mindenki sántán esne ki óráról.

Nem kell az általános és középiskolai emlékek miatt félned tőlük, itt egészen más minden. Te választod ki az órák időpontját, a sportágat és ha összebeszéltek pár ismerősöddel, mehettek együtt órára (már ha fel tudjátok venni ugyanazt a kurzust). Tehát lehet olyan, hogy mondjuk 4-en elmentek együtt pingpongozni, az meg nem kibírhatatlan.

2012. jún. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. Sejtem, hogy nem olyan, mint a középiskolában. Csak akkor is. Nekem már a tesi óra gondolata is félelmetes :S de majd csak túlélem :D
2012. jún. 21. 10:55
 9/11 anonim ***** válasza:
Első félévben még ne vedd fel a tesit csak másodikban, addig meg puhatold ki a suliba mi a könnyebb óra.
2012. jún. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk SZTE-n 2 félév kötelező tesi van, ezt akármelyk félévben elvégezheted és nem jár érte kredit. De itt akármit választhatsz a jógától kezdve az ejtőernyőzésig (csak ezek már fizetősek)
2012. jún. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!