Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kötelezhetnek egy gimnáziumban...

Kötelezhetnek egy gimnáziumban testnevelés órán tornadressz viselésére?

Figyelt kérdés
Sérti-e a személyiségi jogokat (vagy bármilyet)? Benne van az intézmény házirendjében, viszont én nem oda jelentkeztem (összevonják az iskolákat, ezért másik épületbe fogunk járni és másik tanárt kapunk). Már most év végén mondták, hogy kelleni fog, viszont szerintem nem kötelezhetnek rá. Vagy mégis?
2012. jún. 20. 23:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
46%
Ha az van a házirendben, akkor igen. Egyébként nem értem, miért akkora probléma ez. Évtizedeken át minden iskolában mindenki azt hordta.
2012. jún. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
61%
biztos nagyon öreg lehetsz, előző kommentelő, mert az az "évtizedeken át" rég volt. már más időket élünk....
2012. jún. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Az most lényegtelen, hogy miért nem szeretném hordani. És pontosítok: nem annak az intézménynek a házirendjében van, ahova jelentkeztem, hanem azéban, amelyikkel összevonnak.
2012. jún. 20. 23:51
 4/14 anonim ***** válasza:
60%
Ha összevonnak, akkor az új intézmény házirendje lesz rád érvényes. A kutyát nem fogja érdekelni, hogy összevonással kerültél-e oda vagy akkor estél-e be az utcáról. Ha annak az intézménynek a tanulója vagy, akkor be kell tartanod a házirend előírásait, még akkor is, ha a világűrből zuhantál oda.
2012. jún. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem nem. Nem alsós vagy, hogy megmondhassák, mit vegyél fel, pláne így, hogy összekerültök egy másik iskolával. (Ha engem tornadresszbe akartak volna kényszeríteni gimnáziumban, puszta kézzel filéztem volna ki az illetőt. Mielőtt bárki lehurrogná a kérdezőt, igen, ez egyes lányoknál igen kényes kérdés.)
2012. jún. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

igazából nem értem miért probléma ez (gondolom nem vmi kivágott bőrszerkót kell viselni, hanem normális torna cuccot), de biztos van rá okod.

természetesen megmondhatják h mit vegyél fel, ha benne van a házirendben. a mai napig vannak iskolák, ahol egyen tornaruha van. ezek a "személyiségi jogokat sért" dolgok meg hülyeségek ah vannak. ezt pár 'okos' kitalálta annó és akkor most minden diák ezt mondja ha vmit nem akar megcsinálni.

2012. jún. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem ezzel nemcsak neked van bajod (a mi osztályunkból indulok ki). Én megbeszélném a dolgot a többiekkel, aztán szólnék a tesitanárunknak, vagy az osztályfőnöknek, hogy nem lehetne-e ez ellen tenni valamit. Legrosszabb esetben az igazgatóhoz küldenék egy "delegációt" (bocsi, töri emelt), akik elmagyarázzák, hogy lehet egyen tesicuccotok (pl: fekete nadrág, sima fehér póló), de nem akartok tornadresszt.

Nem hiszem, hogy ez a legfőbb elve az iskolának. Biztos lehet a vezetéssel beszélni. :)

2012. jún. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsó: Ez jó ötlet, bár szerintem nagyon ki fognak minket ott nézni (tanárok és diákok együtt), de egy próbát talán megér.

2012. jún. 21. 10:05
 9/14 anonim ***** válasza:
78%
Ha a házirendbe benne van akkor igen. Nálunk még 12. osztályba is kellett hordani pedig nem végeztem olyan régen ott, 2006-ban. A suli azóta már teljesen megszűnt létezni. És mi is lázadoztunk ellene de nem tudtunk mit tenni mert az igazgatónk is mondta hogy őt nem érdekli ami a házirendben van azt be kell tartani. A tesi tanárunk meg azzal védekezett hogy egyenruha azért kell nehogy a gazdagabbak felvágjanak a méregdrága sportruhájukkal a szegényebbek felett. És mivel a tornadresszt mindenki megtudta venni ezt kellett hordani és kész. Fiúknak fehér atléta meg fekete térdfölé érő nadrág kellett. Melegítőből bármilyet felvehettünk de csak akkor ha kint az udvaron már hidegebb volt 18 foknál vagy télen nagy fagyba a tornaterembe.
2012. jún. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem ez teljesen az iskola hatásköre a jog szerint. Ez nem olyan vészes dolog. Tény ami tény, tényleg megszünteti az egyenlőtlenséget szegény és gazdag közt, mint azt a korábbi hozzászóló is írta.
2012. jún. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!