Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » FONTOS! Szerintetek egészségüg...

FONTOS! Szerintetek egészségügyi iskola, vagy nyelvi gimnázium a jobb? többi lenn.

Figyelt kérdés

Most felyeztem be nemrég Szerbiában a 8. osztályt, és pár nap múlva pedig már íratkoznom kell a középiskolákba.

Az az én gondom, hogy egyáltalán nem tudom, hogy mit szeretnék. Tudom, hogy ez olyan nagy közhelynek hangzik, de én tényleg elvagyok keseredve... Mindenki tudja, hogy mi akar lenni, csak én nem...

A lényege a kérdésnek: Ha az ember nagyon humán beállítottságú, akkor megéri ápolóképzőbe mennie, vagy jobb a nyelvi gimnázium? a szüleim nagyon szeretnék, ha ápolónak mennék, de viszont én jobban húzok a gimnáziumhoz.

Igen, jöhetnek az érvek, hogy a gimnázium nem ér semmit, és munkanélküli leszek. Én ezekkel tisztában vagyok. Pont ezért vagyok összezavarodva.

Szerintetek?


2012. jún. 21. 10:42
 1/5 A kérdező kommentje:
*fejeztem
2012. jún. 21. 10:51
 2/5 anonim ***** válasza:

Én a mai világban biztos a nyelvre helyeznék több hangsúlyt. Egy nyelvvizsgával könnyebb az egyetemi továbbtanulás, és utána is mehetsz égéségügyi egyetemre.

Viszont ha gimnáziumba mész az tényleg semmit nem ér ha nem tanulsz tovább. Az gondold meg jól, hogy utána,hogy képzeled el, ha dolgozni akarsz akkor egészségügy ha tovább tanulni gimnázium.

2012. jún. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha 18evesen mar munkaba szeretnel allni akkor semmikepp ne menj gimnaziumba.

Ha gimnaziumot valasztod az annyit jelent,hogy vallolod,hogy gimnazium utan +4ev(vagy tobb) tanulas, egy magasabb vegzettsegert .

2012. jún. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az még egy nagy kérdés, hogy mit jelent konkrétan, az hogy "nyelvi gimnázium".

Mik ott a lehetőségek, milyen a szinvonal, van -e lehetőség cserediák programra, stb.

Ha gimnáziumba jelentkezel, akkor viszont tökéld el magad a nyelvek mellett, lehetsz tolmács, fordító, idegenvezető, stb.

(Vedd számba azt is, hogy milyen a nyelvérzéked).

Ha ápoló akarsz lenni, akkor viszont erősen ajánlott az egészségügyi szakközépiskola, onnan már könnyebb letenni az adott szakmát.

Ha persze jól tanulsz, többre akarod vinni, az egészségügyi iskolából is változatlanul megvan a lehetőséged továbbtanulásra (főiskola/egyetem), pl. orvosnak.

Nyelvet ettől függetlenül így is tanulhatsz, orvosként külföldön pedig jól lehet boldogulni.


Összességében azt kell mérlegelned, hogy a gimnázium ad -e olyan mértékű többletet nyelvtanulás tekintetében, hogy oda jelentkezz.

2012. jún. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

szintén szerbiai vagyok.


Nyelvi az nálad az jelenti, hogy társadalmi? Mert az szerintem nagy sz.r, oda rosszabb tanulók mennek, míg egészségügyibe szinte csak színkitűnőket vesznek fel...


amúgy melyik város?

2012. jún. 26. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!