Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan döntenétek a helyemben?

Hogyan döntenétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Középiskola választásról van szó :)

magyar-angol kéttannyelvű gimi, és egészségügyi szakközép

Fogalmam sincs hogy döntsek...

A gimi azért lenne jó, mert ugye a tantárgyak felét angolul tanulnám, és mert egy általános tudást adna nagyobb szinten minden tárgyból. Valamint a suli benne van valami cserediákprogramban, és jövőre 30 tanulót küldenek el külföldre (9., 10 és 11. osztályos tanulókat), és ebben szuper lenne résztvenni.

Az egészségügyi pedig azért tetszik, mert szaktantárgyakat is tanulhatnék, 10.-től kezdve van a kórházban gyakorlat, és mert odajárna az a fiú aki tetszik...=)


segitsetek kérlek :)



2012. máj. 30. 23:09
 1/10 anonim ***** válasza:
54%

Hát figy. Én még 14 évesen nem tudtam volna megmondani mi szeretnék lenni. Én gimibe jártam. Akik egészségügyre akartak menni azok simán átmentek szakközépbe az érettségi után. Szóval ezen nem érdemes izgulni. Beírod mindegyiket és majd a pontok eldöntik:) Még addig 20-szor meggondolod magad. Sok sikert!

21l


Amúgy szerintem rossz a kategória.. :D

2012. máj. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
54%

magyar-angol


Jártam egy évet az egészségügyibe,megőrültem a sok nőtől,komolyan:)

2012. máj. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
35%
Az első vagyok. Én is a gimit választanám. Onnan akár orvosira is könnyen mehetsz, bár szakközépből is. Ez kimaradt:)
2012. máj. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Sajnos a pontok nálam nem igazán mérvadók, jó tanuló vagyok, így valószínűleg felvesznek az 1.-ként megjelölt iskolába...Épp ezért olyan fontos eldöntenem, hogy melyik legyen az első.

2012. máj. 30. 23:59
 5/10 anonim válasza:
75%

gimi

olyan előnyöd lesz az angol miatt, amit a sima gimisek "soha" nem hoznak be, és a jövőd szempontjából ez nagyon fontos, rengeteg lehetőség nyílik meg előtted, ha profin megtanulsz angolul

ha tetszik az egészségügy és orvos szeretnél lenni, akkor gimi után mehetnél orvosira

a fiúval találkozhatsz máshol is, meg aztán valószínűleg jövő ilyenkor már más fog tetszeni :))

2012. máj. 31. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%
csakis gimi. ha jó tanuló vagy,akkor gimit válassz, sokkal többre mész az angollal és 4 év múlva több lehetőséged lesz
2012. máj. 31. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%
Inkább gimibe menj,azért ne menj szakközépbe hogy láthass egy fiút aki tetszik,lehet 2 hónap múlva már nem fog.Ha tetszik,hogy két nyelven tanulhatsz válaszd azt.
2012. máj. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
52%
Gimi. Nagyon nagy előny a nyelvtudás, folyamatos gyakorlatban leszel. Ha az egészségügy érdekel, akkor középsuli után még mindig elmehetsz szakmát tanulni.
2012. máj. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%
alap, hogy kéttannyelvű. nagyon jól meg fogsz tanulni angolul. nehogymár egy srác miatt menj szakközépbe... és még meg is bánhatod később, ha pl egyetemre akarsz menni.
2012. jún. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! =)
2012. jún. 2. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!