Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a különbség a pénzügy és a...

Mi a különbség a pénzügy és a számvitel között?

Figyelt kérdés
Felnőttképzésre jelentkeztem és nem tudom, melyiket rakjam első helyre...(Máshova is jelentkeztem, de inkább ezeket akarom előre tenni, de nem tudom, milyen sorrendben...)Külön van pénzügyi szakügyintéző és számviteli szakügyintéző képzés, de nem találtam épkézláb infót, hogy miben tér el a kettő.

2012. jún. 22. 20:14
 1/2 anonim ***** válasza:

A pénzügyhöz tartozik a pénz és egyéb vagyontárgyak kezelése, a pénzforgalom és pénzügyi folyamatok elemzése, banki folyamatok.

A számvitel meg inkább információs rendszer, ami maga a gazdálkodás rendszer működését foglalja magában, mint pl könyvelés, adatrögzítés leltár ....

Egyébként majdnem ugyanazt tanulod mind2-n.

Hova jelentkeztél?

2012. jún. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ó, köszönöm, így már világos! :)

A BGF-re.

2012. jún. 23. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!