Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 3,5-ös átlaggal valamilyen...

3,5-ös átlaggal valamilyen gimnáziumba felvesznek szerintetek? és ha igen, melyikbe?

Figyelt kérdés
2012. jún. 23. 17:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
18%
Sajnos fel. Attól függ hol laksz
2012. jún. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
budapest..valahol ezen a környéken kellene suli
2012. jún. 23. 18:05
 3/17 anonim ***** válasza:
48%

hát. nem leszólni akarlak, de igen, a mai világba felvesznek...még akkor is, ha kb 30-40 pontot írsz felvételin, ami valljuk be, nem túl jó

amúgy meg nehogy már másra bízd, hogy hová mész. ha igazán érdekel a téma, akkor keresd ki a bp-i gimiket, nézelődj az oldalaikon, és amelyik szimpi annak elmész a nyílt napjára. :)

2012. jún. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
100%
Ez attól is függ, hogy a 3,5-ös átlagnak milyen az összetétele. Van, aki reál beállítottságú, és matek, fizikából 5-ös, magyarból pedig 2-es, és fordítva, a humán tárgyakból, magyar, töri 5-ös, matek és fizikából 2-es. Ha hasonlóan jött össze a 3,5-ös átlag, akkor meg lehet célozni humán vagy reál gimit.
2012. jún. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
19%

Én a helyedben 3.5-es átlaggal nem mennék gimnáziumba!

Másik lehetőség, hogy komolyan nekiállsz tanulni és nem arra játszol, hogy valahogyan átcsúszol.

2012. jún. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
100%

Én nem azt nézném, milyen az átlagod, hanem mi érdekel. Esetleg sport beállítottságú vagy, vagy infó, matek (kevésbé jó matekkal is lehetsz közgazdász, csak egy kicsit rá kell feküdni), esetleg szereted a kézműves dolgokat? Az az igazság, hogy a középiskola nem feltétlenül határozza meg, hogy mivel fogsz később foglalkozni. Ha nem szeretsz tanulni, és nincsenek hosszútávú terveid, mint az egyetem, akkor elég egy egyszerű középiskola is. Az a lényeg, hogy viszonylag jó érettségid legyen, amivel aztán még bármit kezdhetsz. Segítene, ha kitalálnád, mi vonz. Később még meggondolhatod magad, de érdemes ebben az irányban elindulni. Akárki akármit mond, az érettségi eredményed csak tőled függ, csak azt nézik, ha egyetemre mész (kivéve, ha művész leszel, mert akkor gyakorlati felvételi van), és egy gyengébb suliban is jól érettségizhetsz.

Sok OKJ-s képzés is hasznos, nem kell mindenkinek az egyetem. Tűzz ki valamilyen hosszú távú célt, és ahhoz mérten tedd meg a következő lépést!


Vagy csak válassz egy valamilyen sulit, ami közel van, és tanulj olyan jól, ahogy csak tudsz, és később találd ki, mi leszel.

(22/L)

2012. jún. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
100%

Előző vagyok.

Itt egy oldal, a pesti sulikról, hogy ne kelljen könyvet venni:

[link]

2012. jún. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Manna.Idaho válasza:
A Szentendrei Református Gimnáziumba járok és ide szerintem felvennének. A
2012. jún. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%
3,5 átlag nem olyan rossz.
2012. jún. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 szamo77db válasza:
26%

Inkább tanulj egy jó szakmát! Ilyen átlaggal még ha fel

is vesznek valamelyik gimnáziumba, egyetemre úgysem jutsz

be. Akkor meg minek pocsékolnál el négy évet a gimiben?

Arról nem beszélve, hogy előfordulhat, hogy el sem bírod

végezni a gimnáziumot! Azért a gimi keményebb, mint az

általános! És itt sem remekeltél!

2012. jún. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!