Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a magyar...

Mi a véleményetek a magyar közoktatásról? Vannak külföldi tapasztalataitok?

Figyelt kérdés

2012. jún. 26. 01:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Jó szintű. Én Belgiumban tanultam 3 évet általánosban, az maga volt a káosz. Osztás helyett prímtényezős felbontást tanítottak, órarend nem volt hanem ami épp eszébe jutott a tanárnak. És ott az is bekavart hogy mivel 2nyelvű ország már óvodában tanultunk hollandul is, ami nekem mint magyar elég gázos volt.
2012. jún. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
43%
Siralmas.
2012. jún. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Magyar közoktatás legnagyobb baja, hogy elméletközpontú, nem gyakorlati alapokra épít. Ez főleg főiskolán/egyetemen ütközik ki nagyon, nem kapsz gyakorlati oktatást és ez minden területen így van.
2012. jún. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szerintem magával az elméleti dolgokkal nincs semmi baj, és eddig jól működött, de most szeretett kormányunk még ezt is elb.ssza...

amit viszont az előttem lévő is írt, Magyarországon nem fektetünk hangsúlyt a gyakorlatra, emiatt a diákokban nem is fejlődik ki az a bizonyos önállóság

tudom, buta példa, de ott vannak az amerikai iskolák, lehet, hogy még a töredékét se tanulják annak, amit mi, de később sokkal önállóbbak, kreatívabbak lesznek, sokkal jobb a problémamegoldó képességük

2012. jún. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A külföldi orvosok negyedét nem tudják annak az elméletnek, amit a magyarok tudnak, mégis önállóbbak.

Régen a tsz rendszerben az agrármérnököt úgy képezték, hogy szántani és vetni kellett neki. Ma már a véralvadást is tudni kell képletekkel, de egy traktort nem tud beindítani.

2012. jún. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!