Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Amerikai, kanadai egyetem...

Amerikai, kanadai egyetem magyar diákoknak, hogyan?

Figyelt kérdés
2012. márc. 22. 08:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés? Jelentkezni kell, ha van felvételi, elmenni, a szükséges iratokat lefordíttatni, vízumot igényelni, kifizetni a tandíjat, letenni a nyelvi vizsgát és tanulni.
2012. márc. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Erettsegit nem kernek (mas a rendszer), hanem ami kell, SAT, stb. Nyelvi szinten TOEFL vagy IELTS megfelelo pontokra teljesitese, felsofok fole kell beloni a szintet, amit kernek. Esatobbi, sok minden fugg az adott egyetemtol. Extra tevekenyseg fontos, minel erosebb az egyetem, annal inkabb. Es itt nem arra kell gondolni, hogy fozoszakkort vezettel; altalam ismert peldakkal nemzetkozi diakolimpiai helyezes, orszagos, netan europai szintu sportversenyeken dobogos hely, stb.


Vannak un. "need blind" egyetemek, Yale pl, ahol kuntakintekent is teljes osztondojat kaphatsz. Itt mar persze vilagszinten kell az baszolut legjobbak kozott lenned - eleve csak atlag 8%-ot vesznek fel, es azok kozulis a tobbseg nem, vagy nem teljes osztondijat kap.

Allami egyetemeken nehezebb osztondijat kapni, de ez sem feltetlenul mindig igaz.

2012. márc. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!