Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha az egyetemen megszűnik a...

Ha az egyetemen megszűnik a hallgatói jogviszony (abszolutórium megvan, ezért), akkor azt lehet-e módosítani, vagyis kérhetem-e hogy visszavonják az abszolutóriumot és még egy félévig hallgató legyek?

Figyelt kérdés
2012. jún. 27. 12:47
 1/8 anonim ***** válasza:
39%
Felveszel egy szabadon választható tárgyat, és akkor még hallgató maradsz.
2012. jún. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Első butaságot írt. Az abszolutórium azt jelenti, hogy a képzési követelményeknek megfelelően teljesítetted a tanulmányi kötelezettségeidet. Tehát, ha minden szükséges tárgyat teljesítettél, akkor abszolutóriumod van. És ha már ki is állították, akkor nyilván teljesítettél mindent. Kész. Vége. Nincs tovább hallgatói jogviszonyod.
2012. jún. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezhetem, hogy mi az oka, hogy ezt szeretnéd?


Amúgy tényleg nem lehet.

Ha minden kötelező tárgy és amennyiben kell, szakmai gyakorlat is meg van, akkor kiállítják a végbizonyítványt, még ha külön nem is kérvényezed.

A hallgatói jogviszonyod pedig június 30-án megszűnik.


A nyelvvizsga sem előfeltétele, az csak a diplomához kell.

2012. jún. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azért szerettem volna továbbra is hallgató maradni, mert lett volna egy nagyon jó diákmunka, plusz emellett diákigazolvány és ingyen bérlet és még számos oka lett volna, de amikor először bementem emiatt a tanulmányi osztályra, a nőcinek mondtam hogy ez hogy működik, megkérdezte a nevem és szó nélkül lezárt... :/
2012. jún. 27. 20:48
 5/8 A kérdező kommentje:
Jah és erről nem kellene valamilyen papírt adniuk?
2012. jún. 27. 20:49
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem adnak, mert úgyis egy-két hét múlva adják a diplomát.

Külön kérdésre adnak igazolást az abszolóriumról, esetleg teljes indexkivonatot.


Persze, hogy lezárt, hiszen le kellett. Elhiszem, hogy nagyon felnyomta a fejed, de nem is tehetett volna mást.


Különben is lezárt volna, csak lehet, hogy pár nappal később, amikor az összes többi végzőst is.


Hát igen, a jogviszony elvesztésével sok minden megszűnik, tényleg olyan mintha elengednék az ember kezét, hogy na most már boldogulj.


A diákigazolványod még okt.31-ig érvényes, utazási kedvezmények meg minden, utána viszont nem.

Matricával való visszaélés ugye bűncselekmény. De sokan csinálják, ugye érted...

2012. jún. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az abszolutóriumot a leckekönyvedbe írják be. Már ha nálatok még van olyan. Ha nincs, akkor gondolom az elektronikus leckekönyvbe vezetik be.
2012. jún. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

De a lényeg, hogy ha végeztél mindennel akkor lezár és le vagy zárva akkor le vagy és nincs mese.

Különben is csak akkor kaphatnál diákig.-t, ha az etr-ben aktivvá válnál az adott félévben, de ehhez meg min. egy szakos kurzust fel kell venni, az meg ugye már nincs.

Még ha az abszolutóriumot vissza is vonnák (ami lehetetlen, ha nem volt csalás vagy valami), akkor sem kaphatnál matricát a diákigazolványra.

2012. jún. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!